Kluczewo. Drogi na finiszu

0

Coraz bliżej końca jest ogromna inwestycja drogowa w tej dzielnicy Stargardu. Kilka ulic w Kluczewie zupełnie zmieniło swoje oblicze. Do zrobienia zostało jeszcze parę rzeczy, ale piesi, kierowcy i rowerzyści już odczuwają dużą poprawę. Jest bezpieczniej i wygodniej. Po wykonaniu wszystkich nasadzeń zieleni będzie też znacznie ładniej.

Remont objął w sumie 1,8 km dróg. Metamorfozę przeszły: ul. Lotników, ul. Kosmonautów i fragment ul. J. Lelewela. Kierowcy przejeżdżają tamtędy po równej, wygodnej nawierzchni, a przechodnie i cykliści mają do dyspozycji nowy ciąg pieszo-rowerowy. Większe bezpieczeństwo zapewniają ledowe, energooszczędne latarnie. Są również wyniesione przejścia dla pieszych.

Inwestycja w Kluczewie powinna zakończyć się wiosną. Do zrobienia zostało jeszcze oznakowanie pionowe i poziome. Całość uzupełnią także nasadzenia zieleni i posianie trawy. Na koniec zaplanowane są również prace porządkowe.

Remont ul. Lotników, ul. Kosmonautów i fragment ul. J. Lelewela kosztuje ponad 21 mln zł. Na tę inwestycję miasto zdobyło dofinansowanie – prawie 21 mln zł z programu Polski Ład.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułOddali krew w walentynki. Dziękujemy!
Następny artykułUpamiętniliśmy Grzegorza Konopczyńskiego w najlepszy sposób – muzycznie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj