Wzięli udział w ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych

0

W nocy z 28/29 lutego funkcjonariusze policji wspólnie z innymi służbami wzięli udział w „Ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych’’. Stargardzcy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi, pracownikami socjalnymi oraz przedstawicielami innych instytucji społecznych docierali do miejsc, gdzie przebywały osoby dotknięte bezdomnością.

Tegoroczna akcja przeprowadzona była na terenie miasta. Funkcjonariusze rozmawiali z osobami bezdomnymi. Starali się dowiedzieć, dlaczego znaleźli się w takiej sytuacji, oraz ustalić, jak można im pomóc. Skontrolowali miejsca – w tym dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki i altanki ogrodowe, pustostany, w których przebywały osoby bezdomne.

Zdobyte w ten sposób informacje pozwolą zaktualizować dane dotyczące zjawiska bezdomności oraz pomogą w dotarciu do większego grona osób potrzebujących pomocy.

– Dzielnicowi podczas wizyt w miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne, oferują pomoc w uzyskaniu schronienia, posiłków czy opieki zdrowotnej. W sytuacjach awaryjnych, kiedy bezdomni znajdują się w niebezpieczeństwie, policja reaguje szybko, zapewniając pomoc, ochronę i transport do bezpiecznych miejsc – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji i apeluje do wszystkich mieszkańców: – Nie bądźmy obojętni i informujmy na nr 997 lub 112 o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Jeden taki telefon może uratować życie.

(r)

Poprzedni artykuł„Poruszenie” – Ryszard Baloń. Spektakl multimedialny
Następny artykułMiasto już ogłasza: Otwieramy amfiteatr. Na deser – Kwiat Jabłoni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj