Asystent osobisty – nabór

0

Trwa nabór do kolejnej edycji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Wnioski przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. To wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, ale również szansa np. na wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i kontakt z innymi ludźmi. Taka pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Ze wsparcia asystentów znów skorzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. Do końca 2024 roku dostaną nawet prawie 700 godzin pomocy w codziennym funkcjonowaniu, załatwianiu spraw urzędowych i uczestnictwie w życiu społecznym. To kolejna edycja programu w naszym mieście. Wszystkie szczegółowe informacje i wzory dokumentów do pobrania można znaleźć tutaj.

Wnioski o wsparcie asystentów osobistych należy dostarczyć do siedziby MOPS (ul. Warszawska 9A, wejście C) lub przesłać elektronicznie przez platformę ePUAP (/4ra6i23iyk/skrytka lub /4ra6i23iyk/SkrytkaESP). W razie dodatkowych pytań można też zadzwonić – tel. 91 578 45 83.

Jednocześnie MOPS przyjmuje zgłoszenia od stargardzian, którzy chcieliby skorzystać z tzw. opieki wytchnieniowej. To szansa na odpoczynek i regenerację dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Szczegóły są tutaj.

(r)

Poprzedni artykułOpieka wytchnieniowa – nabór
Następny artykułTańskiego. Wiosną już przy ognisku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj