Opieka wytchnieniowa – nabór

0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski od stargardzian, którzy chcieliby skorzystać z tzw. opieki wytchnieniowej. To szansa na odpoczynek i regenerację dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Kolejna edycja programu potrwa do końca 2024 roku. Takie wsparcie jest bezpłatne.

Dokumenty przyjmowane są w siedzibie MOPS (ul. Warszawska 9A) albo elektronicznie – przez platformę ePUAP (/4ra6i23iyk/skrytka lub /4ra6i23iyk/SkrytkaESP). Wszystkie wnioski do pobrania i szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. W razie pytań warto też wcześniej zadzwonić – tel. 91 578 45 83.

Dzięki takiej formie wsparcia stargardzianie, którzy na co dzień opiekują się swoimi bliskimi, odpoczywają, regenerują siły, a także zyskują czas np. na zadbanie o własne zdrowie. Każda osoba zakwalifikowana do programu otrzyma nawet 237 godzin profesjonalnej pomocy. Dla opiekunów to pewność, że bliski jest w dobrych rękach. Dla osób z niepełnosprawnościami – specjalistyczne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa pod nieobecność opiekuna.

Jednocześnie MOPS przyjmuje zgłoszenia od stargardzian, którzy chcieliby skorzystać z pomocy asystentów osobistych. To wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, ale również szansa np. na wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i kontakt z innymi ludźmi. Szczegóły są tutaj.

(r)

Poprzedni artykułCentrum Koordynacji w ZCO. Aby wzmocnić opiekę nad pacjentem onkologicznym
Następny artykułAsystent osobisty – nabór


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj