17-latek i 16-latek zatrzymani za kradzież z włamaniem. Jeden miał więcej na sumieniu

0

Dzięki pracy stargardzkich kryminalnych, odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch nastolatków. Obaj mają na swoim koncie różne kradzieże.  

Stargardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Śledczy przyjęli zawiadomienie i zabezpieczyli ślady stanowiące dowód w sprawie. Równolegle funkcjonariusze z pionu operacyjno-rozpoznawczego poddali włamanie szczegółowej analizie.

Skrupulatna praca stargardzkich policjantów pozwoliła wytypować odpowiedzialnych za ten czyn dwóch mieszkańców powiatu stargardzkiego, a przeprowadzona realizacja doprowadziła do ich zatrzymania w miejscu zamieszkania.

– Pierwszy nie tak dawno ukończył 17 lat, drugi jest o rok młodszy. Młodzi mężczyźni zostali już przesłuchani. Przyznali się do kradzieży z włamaniem. Jak się okazało 16-latek poszukiwany był przez Sąd Rodzinny w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Starszy o rok kolega dodatkowo odpowie za kradzież telefonu komórkowego, którą miał na swoim koncie.

Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji, gdzie przeprowadzone zostaną dalsze czynności.

Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed stargardzkim wymiarem sprawiedliwości – młodszy przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a starszy przed Sądem Rejonowym. Za kradzież z włamaniem może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Dobry start na wiosnę
Następny artykułInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega – będą przymrozki  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj