Roksana Ogrodnik z ZS nr 2 najlepsza w regionalnym etapie konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

0

Co to jest praca zdalna? Ile wynosi płaca minimalna? Na te i trzydzieści trzy inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy zachodniopomorskiej edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Z trudnym testem najlepiej poradziła sobie stargardzianka Roksana Ogrodnik, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie.

W konkursie wzięło udział 60 osób z całego województwa. Wkrótce Roksanę czeka ogólnopolski finał, zaplanowany w Centrum Nauki Kopernik.

Autorami zadań byli nadinspektorzy pracy: Karolina Zysk oraz Maciej Kwiatkowski. W jury zasiadał również Konrad Pachciarek, Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie.

Do stolicy regionu, a konkretnie Pałacu Młodzieży, przyjechali uczniowie z niemal każdego zakątka województwa: od Barlinka, przez Koszalin, Wałcz, Szczecinek. Ostatecznie tajniki prawa pracy oraz bhp próbowało rozwikłać sześćdziesięciu śmiałków (dwoje, niestety, pokonała tego dnia choroba). Wśród konkursowiczów nie zabrakło także laureatów z poprzednich lat – co ciekawe, wygrała Roksana Ogrodnik (fot. 4), która dwa lata temu zajęła trzecie miejsce.

Jednak, aby wyłonić zwyciężczynię, potrzebna była dogrywka. Znalazły się w niej trzy uczennice z taką samą, najwyższą, liczbą punktów. Dodatkowa runda oznaczała napisanie kolejnego testu, w którym – w przypadku takiej samej punktacji – kolejnym kryterium byłby czas rozwiązania. Ostatecznie na podium znalazły się:

– I miejsce – Roksana Ogrodnik (opiekun Sylwia Czubala) – Zespół Szkół nr  2 w Stargardzie,

– II miejsce – Alicja Kubrak (opiekun Beata Krycka) – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku,

– III miejsce – Alicja Drozdowska (opiekun Beata Krycka) – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku.

Ogólnopolski finał odbędzie się już 23 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik. W Warszawie do rozwiązania będzie test składający się aż z pięćdziesięciu pytań (odpowiedzi wielokrotnego wyboru).

(r)

Poprzedni artykułSP nr 3. Remont idzie pełną parą
Następny artykułSiedem firm chce zaprojektować i zbudować obwodnicę Stargardu w ciągu DK20 – o długości 4,3 km


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj