SP nr 3. Remont idzie pełną parą

0

Coraz lepiej widać efekty ogromnej inwestycji w Szkole Podstawowej nr 3. Jeden z budynków placówki i jej hol przechodzą kompleksową modernizację. Po zakończeniu prac będzie wygodniej, bezpieczniej i bardziej oszczędnie. To projekt z podwójną korzyścią – oprócz wyremontowanych przestrzeni uczniowie „trójki” zdobywają wiedzę o ekologii, poznają sposoby ochrony środowiska i zgarniają nagrody w konkursach.

Ściany części budynku SP nr 3 zostały ocieplone. Trwają też prace na dachach. Po zakończeniu inwestycji zostaną tam zamontowane panele fotowoltaiczne, pozwalające zmniejszyć koszty utrzymania obiektu. Będzie także nowoczesna wentylacja, dzięki której uda się odzyskać nawet 80% ciepła. Większe bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników „trójki” zapewnią wymienione instalacje: centralnego ogrzewania i elektryczna. Dodatkowo część sal zostanie wyremontowana, a ich wnętrza rozjaśnią nowe, energooszczędne lampy.

Wartość inwestycji w SP nr 3 to ponad 7,7 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się wiosną.

Jednocześnie w ramach projektu uczniowie już korzystają z dodatkowych zajęć w ramach koła ekologiczno-przyrodniczego, redagują szkolną gazetkę i sprawdzają swoją wiedzę w turniejach i konkursach. Dowiadują się więcej o ekologii, odnawialnych źródłach energii i ochronie środowiska. Ciekawostki z życia „trójki” i postępy tej dużej inwestycji można na bieżąco śledzić tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł#KulturaCafe, czyli otwarcie o stargardzkiej kulturze
Następny artykułRoksana Ogrodnik z ZS nr 2 najlepsza w regionalnym etapie konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj