Przejście nad Kanałem Młyńskim po nowym moście

0

Miejskie inwestycje mają bardzo dobre tempo. Choć przebudowa ulic na starówce jest ogromnym projektem, już widać efekty. Nad Kanałem Młyńskim pojawiła się nowa konstrukcja mostu. Kształtu nabiera też ul. Włosiennicza i ul. Szewska. A to dopiero początek dużych zmian w tej części Starego Miasta.

Dotychczas mieszkańcy zostawiali swoje auta na nieutwardzonym terenie naprzeciwko dawnego hotelu PTTK. Po zakończeniu inwestycji będą tam mieć parking z prawdziwego zdarzenia – 30 wyznaczonych miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Komfort kierowców z pewnością poprawi nawierzchnia z kostki. Na ul. Szewskiej została już zrobiona kanalizacja deszczowa i sieć oświetleniowa. Są także nowe krawężniki i obrzeża, a wykonawca układa nawierzchnię. Coraz wyraźniej do przodu idą też prace na ul. Włosienniczej. Kształtów nabiera również przejście nad Kanałem Młyńskim. Poprzedni mostek w całości został rozebrany. Trwa tam budowa zupełnie nowej konstrukcji.

W ramach tej ogromnej inwestycji przebudowana zostanie również ul. Kuśnierzy oraz ul. Bolesława Chrobrego. Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia, a piesi i rowerzyści zyskają równe, komfortowe trasy. Bezpieczeństwo przechodniów zwiększą także wyniesione i doświetlone przejścia. Jak zawsze przy projektach drogowych będą również liczne nasadzenia zieleni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku. Ich koszt to ponad 17,8 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie – prawie 10,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawcą przebudowy ulic na starówce jest Musing Bud ze Szczecina. Firma już wcześniej w naszym mieście zrealizowała Park&Ride przy ul. Barnima.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułO.MEGA. Piotr Oleksy – spotkanie autorskie
Następny artykułTrwa protest rolników na terenie powiatu stargardzkiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj