Wieża widokowa w Wolinie – piękne widoki gwarantowane

0

Szykuje się otwarcie nowej atrakcji turystycznej. Będzie obowiązkowym punktem przystankowym w drodze nad morze. To wieża widokowa w Wolinie, której budowa stanowiła element większego projektu, wspartego przez Urząd Marszałkowski środkami unijnymi. Ma ponad 30 m wysokości. Rozpościera się z niej panorama m.in. na Zalew Szczeciński.

Wieża jest nowoczesna, w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – można wjechać na nią wózkiem, skorzystać ze specjalnych barierek i narracji głosowych, a informacje zamieszczone są w alfabecie Braiille’a. Do budowy obiektu wykorzystano drzewo modrzewiowe. Ze szczytu ponad 30-metrowej konstrukcji (ponad 42 metry nad poziomem morza) widać nie tylko Zalew Szczeciński, Wolin czy skansen Słowian i Wikingów, ale – przy dobrej widoczności – także klify.

Nowa turystyczna atrakcja to tylko część większego projektu władz gminy Wolin. Inwestycja objęła także rewitalizację 10 ha miejskiego parku i utworzenie ścieżek zdrowia wraz z oświetleniem oraz renowację amfiteatru znajdującego się w obrębie parku. Dzięki temu powstała siłownia plenerowa, zagospodarowano polanę, odnowiono posąg Trygława i dokonano zmian w parkowej zieleni.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 9 mln zł (w tym budowa wieży ponad 4,4 mln zł). Urząd Marszałkowski wsparł przedsięwzięcie funduszami europejskimi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. To prawie 4 mln zł. Zadanie wpisało się w założenie 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich oraz wiejskich”.  

Otwarcie wieży widokowej w Wolinie odbędzie się w sobotę, 23 marca br. o godz. 11:00 – Wolin, ul. Parkowa, park miejski/wieża widokowa . Jednym z gości tego wydarzenia będzie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.  

(r) – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

fot. FB Gmina Wolin

Poprzedni artykułNowe lampy operacyjne w stargardzkim szpitalu
Następny artykułSpacer od gryfika do gryfika


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj