Obwodnica północna. Rozpoczęły się prace na odcinku od Wieniawskiego do Składowej

0

Trwa budowa kolejnego odcinka bardzo ważnej drogi w Stargardzie. Obwodnica północna nabiera kształtu – jeden fragment już jest gotowy, prace przy kolejnym właśnie się rozpoczęły, a w projektowaniu jest następny. To ogromna, wieloetapowa inwestycja w usprawnienie ruchu drogowego w mieście.

Następna część obwodnicy powstaje na odcinku od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. Prace rozpoczęły się od budowy wodociągu. Po zakończeniu inwestycji będzie tam prawie 900 metrów nowej, wygodnej i bezpiecznej drogi. Będą także ścieżki rowerowe, chodniki, ledowe oświetlenie i mnóstwo nowej zieleni – w planach jest aż 7 tys. drzew i krzewów. Całość uzupełnią zielone przystanki autobusowe.

Wartość robót to ponad 25,3 mln zł, a wykonawcą jest firma Strabag z Pruszkowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejnym fragmentem obwodnicy przejedziemy w I kwartale 2025 roku. Na tę inwestycję miasto pozyskało duże dofinansowanie – 17 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W przyszłości obwodnica zacznie się już na ul. Hanzeatyckiej. Pobiegnie od ronda w pobliżu dawnego Tesco, przetnie aktualnie budowany odcinek od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej, połączy się z oddanym do użytku w 2023 roku fragmentem na ul. E. Orzeszkowej i dalej do granic miasta. W ten sposób nawet tysiące aut dziennie ominą przejazd przez centrum. Korzyści odczują również zmotoryzowani i piesi mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina oraz śródmieścia.

Docelowo obwodnica włączona będzie do fragmentu, który wybuduje GDDKiA. Ta inwestycja połączy drogi krajowe nr 20 i 10, jak również drogę wojewódzką nr 106 w kierunku Nowogardu.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułO Konopnickiej – kobiecie niepokornej – na deskach SCK
Następny artykułPolicjanci szkolili strażaków


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj