Policjanci szkolili strażaków

0

Policjanci i strażacy często współpracują ze sobą podczas m.in. zdarzeń drogowych. Zdarza się, że na miejscu – oprócz zawodowych strażaków –  pomocy udzielają druhowie ochotniczej straży pożarnej. Zdarzają się też sytuacje, że przychodzi im kierować ruchem. Dlatego policjanci drogówki szkolą ich w tym zakresie. Druhowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce kolizji lub wypadku drogowego.

– W minioną sobotę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy i 40 druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu stargardzkiego spotkali się na wspólnych ćwiczeniach – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Podczas szkolenia policjanci dokładnie wyjaśnili zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego podczas akcji ratowniczej. Mówili też o zagrożeniach związanych z dojazdem na miejsce wypadku pojazdem uprzywilejowanym. W części praktycznej policjanci szkolili strażaków, jak w sposób właściwy na miejscu zdarzenia wydawać polecenia i sygnały uczestnikom ruchu drogowego. Wzajemne wspieranie się na miejscu interwencji jest bardzo ważne, dlatego znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie wykonywania czynności na drodze jest niezbędna.

Druhowie z OSP bardzo często wspierają policjantów podczas działań i wspólnie biorą udział w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

(p)

Poprzedni artykułObwodnica północna. Rozpoczęły się prace na odcinku od Wieniawskiego do Składowej
Następny artykułRoman Budzowski: „Inspirujący pan H.”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj