Błękitni Stargard. Hat trick Marczaka

0

Tuż przed świętami podopieczni Jarosława Piskorza zanotowali kolejne derbowe zwycięstwo. Tym razem pokonali na wyjeździe Pogoń II Szczecin 4:1.

Pogoń II Szczecin – Błękitni Stargard 1:4 (0:3)

Bramki: 74. min. Klukowski (k) – 12. min. Jakubowski (bramka samobójcza), 16.,37.,61. min. Marczak

Jak dotąd, runda wiosenna wygląda imponująco w wykonaniu Błękitnych. Z pięciu meczów wygrali cztery, w tym dwa derbowe.

W Wielki Piątek stargardzianie udali się do rezerw Pogoni Szczecin, aby podjąć próbę rewanżu za jesienną porażkę u siebie (2:4).

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 12. minucie, po tym, jak własnego golkipera pokonał gracz gospodarzy, Rafał Jakubowski.

4 minuty później było już 2:0 dla stargardzkiej ekipy. Tym razem przyjezdni strzelili sami, a dokładnie uczynił to Michał Marczak.

Jak się później okazało, zawodnik ten miał dzień konia, bo jeszcze przed przerwą po raz drugi trafił do siatki.

Na tym jednak nie poprzestał i w drugiej połowie dołożył trzeciego gola.

Rezerwy Pogoni stać było jedynie na honorowe trafienie, autorstwa Antoniego Klukowskiego.

Po dwudziestu trzech meczach Błękitni mają trzydzieści sześć punktów, co daje im jedenaste miejsce w tabeli. Różnica punktowa między trzecim stopniem podium a trzynastą pozycją – jest niewielka. Dla porównania: trzecia Vineta Wolin ma trzydzieści dziewięć punktów, a trzynasta Gednia Gdańsk trzydzieści dwa.

Stargardzki zespół w najbliższą sobotę będzie miał znakomitą okazję, aby zbliżyć się do czołówki, bowiem podejmie ostatni KP Starogard Gdański. Początek o godz. 15.