Stargard 2024. Na początek 25 mln zł

0

Prawie 25 mln zł – tyle środków zewnętrznych pozyskało miasto w I kwartale tego roku. To pieniądze, które wydane będą na różne cele. Skorzystają maluchy z miejskich przedszkoli, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami i stargardzianie czekający na mieszkania komunalne. Dzięki dofinansowaniu wykonany też zostanie kolejny etap remontu zabytkowego muru przy ul. Klasztornej.

Jak co kwartał magistrat sprawdza, ile pieniędzy trafi do kasy miasta z różnych źródeł. To przede wszystkim fundusze unijne, programy rządowe, ale i darowizny.

2024 rok rozpoczyna się dużym zastrzykiem finansowym dla miejskich przedszkoli i żłobka. Pieniądze pozwolą m.in. na organizację dodatkowych warsztatów, zajęć integracyjnych i szkolenia dla nauczycieli. Z kolei w „Leśnej Polanie” szykuje się duża inwestycja. Więcej informacji o rozbudowie żłobka już wkrótce na www.stargard.eu.

Znaczące środki wesprą także działania Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jeszcze w tym roku spółka kompleksowo zmodernizuje kilkanaście lokali w różnych częściach miasta. Pisaliśmy o tym tutaj. Środki zewnętrzne pozwolą także na budowę kolejnych, zupełnie nowych mieszkań na os. Lotnisko – szczegóły tutaj. Dzięki pozyskanym pieniądzom Stargardzkie TBS wyremontuje również kolejne kamienice. Kompleksowej termomodernizacji doczekają się budynki przy ul. Młyńskiej i ul. M. Konopnickiej.

Z pomocą środków zewnętrznych wspierane będą także osoby z niepełnosprawnościami oraz seniorzy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje m.in. opiekę wytchnieniową, z której korzystają zarówno OzN, jak i ich bliscy. Inna opcja to wsparcie asystenta osobistego OzN. Udział w programach jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji o wszystkich trwających naborach i innych działaniach MOPS można znaleźć tutaj.

Od 3 lat sukcesywnie remontowane są mury obronne przy ul. Klasztornej. Pozyskane pieniądze pozwolą na wykonanie III etapu tej dużej i kosztownej inwestycji. Więcej informacji tutaj.

Na rozpatrzenie już czekają kolejne wnioski. Ich łączna wartość to ponad 60 mln zł.

(m)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułSPWZOZ. Będzie nowy respirator, stół do masażu i lodówko-zamrażarka dla laboratorium
Następny artykułOdra – przyszłość naszego regionu. Wspólnie dla Międzyodrza


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj