Mieszkanie dla wytchnienia

0

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu dającego szansę na odpoczynek i regenerację opiekunom osób z niepełnosprawnościami. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do skorzystania z tzw. mieszkania wytchnieniowego. Na OzN czeka nawet dwutygodniowy pobyt z zapewnioną specjalistyczną opieką. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Wszystkie szczegółowe informacje i wzory dokumentów do wypełnienia można znaleźć tutaj. W razie dodatkowych pytań przed złożeniem wniosku warto również zadzwonić – tel. 91 578 45 83, wew. 101. Karty zgłoszenia są przyjmowane w MOPS (ul. Warszawska 9A, wejście C) lub elektronicznie, przez platformę ePUAP – /4ra6i23iyk/skrytka lub /4ra6i23iyk/SkrytkaESP.

Mieszkanie wytchnieniowe to komfortowa, w pełni wyposażona przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu otrzymują profesjonalną pomoc i spędzają czas w dobrych warunkach, dostosowanych do ich szczególnych potrzeb. Z kolei opiekunowie mogą odpocząć od codziennych obowiązków, załatwić ważne sprawy i zatroszczyć się o swoje zdrowie. MOPS zapewnił miejsca dla kilkudziesięciu stargardzian posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym również osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Pobyt w mieszkaniu wytchnieniowym jest całkowicie bezpłatny.

MOPS oferuje także opiekę wytchnieniową bezpośrednio w domu osób z niepełnosprawnościami. To nawet 237 godzin profesjonalnej, bezpłatnej pomocy. Więcej informacji tutaj. Kolejne wsparcie OzN dają również asystenci osobiści. Dzięki ich pomocy stargardzianie z niepełnosprawnościami zyskują ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu, ale również mają szansę np. na udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. O tej bezpłatnej formie pomocy można przeczytać tutaj.

(m)

Poprzedni artykułWiata na os. Lotnisko. Niedługo dobrze spędzą tam czas
Następny artykułOGRODY wracają na trasę – wygoda dla działkowiczów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj