Parkuj z głową – wspólne działania policji i straży miejskiej

0

Realizując oczekiwania mieszkańców, w związku z licznymi zgłoszeniami o nieprawidłowym parkowaniu na osiedlu Zachód, stargardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej przeprowadzili działania dotyczące tego właśnie zgłoszenia. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na pojazdy pozostawione na chodnikach, w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej.

Mundurowi, reagując na zgłoszenia mieszkańców oraz mając na uwadze ich bezpieczeństwo, przeprowadzili na osiedlu Zachód działania mające na celu eliminowanie nieprawidłowego parkowania.

Wychodzenie na przejście dla pieszych zza zaparkowanego pojazdu bądź manewr omijania na drodze rowerowej może stwarzać zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści.

Do wielu zdarzeń dochodzi w wyniku zbyt słabej widoczności , czego przyczyną są między innymi nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Kierowcy, łamiąc przepisy prawa, parkują swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W trakcie działań mundurowi przyglądali się nieprawidłowo zaparkowanym pojazdom, gdzie źle ustawione pojazdy są dokuczliwe w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców tego rejonu. Wobec kierowców niestosujących się do przepisów policjanci wyciągnęli konsekwencje.

– Pamiętajmy, aby nie parkować w miejscach objętych zakazem, zaparkować samochód tak, by nie utrudniał przejścia pieszym lub nie tarasował wjazdu na posesję. Niedopuszczalne jest parkowanie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych – przypomina asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(p)

fot. KPP w Stargardzie

Poprzedni artykułOGRODY wracają na trasę – wygoda dla działkowiczów
Następny artykuł„Kanon odNowa”. Debata w Książnicy Stargardzkiej o lekturach szkolnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj