Pyrzyckie. Powstanie miniaturowy Ogród na Wzgórzu

0

To będzie wyjątkowe miejsce na os. Pyrzyckim. W rejonie ul. C. Norwida i ul. S. Witkiewicza powstanie Ogród na Wzgórzu – zielona strefa wypoczynku dla mieszkańców. Ten pomysł został wybrany do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

W nowej strefie relaksu będzie można odpocząć na wygodnych ławkach. Będzie komfortowa droga dojazdowa i wytyczone ścieżki. Oczywiście nie zabraknie dużej ilości zieleni – w planach są drzewa, krzewy i trawniki. Całość uzupełni energooszczędne oświetlenie. Z tzw. parku kieszonkowego skorzystają wszyscy, niezależnie od stopnia sprawności.

Miniaturowy park to pomysł, który bardzo spodobał się mieszkańcom. Na oba etapy tego projektu w SBO 2023 i 2024 zagłosowało w sumie ponad 3,8 tys. osób. W opisie zadania zgłaszający przekonywali, że Ogród na Wzgórzu stanie się miejscem integracji mieszkańców i kolejną przestrzenią do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowo kieszonkowe parki w miastach są korzystne dla klimatu i środowiska naturalnego.

Ogród na Wzgórzu powinien być gotowy na początku przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 580 tys. zł. Wykonawcą jest firma z Gryfina – KS Usługi Ogólnobudowlane Koza Szymon.

(m)

fot. Grzegorz Rybaczuk

Poprzedni artykułSF ’24. MYSLOVITZ, Małgorzata Ostrowska i LADY PANK
Następny artykułVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych – zwycięskie dla kadetów z II LO


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj