SF ’24. MYSLOVITZ, Małgorzata Ostrowska i LADY PANK

0

Już wiemy, kto wystąpi pierwszego dnia Stargard Festiwal ’24 – w sobotę, 22 czerwca br. – w nowym amfiteatrze. Dla publiczności zagrają i zaśpiewają: MYSLOVITZ, Małgorzata Ostrowska i LADY PANK.  

Poniżej informacje o tych wykonawcach:

MYSLOVITZ

To jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej – ma w swoim dorobku 11 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak: „Długość dźwięku samotności”, „Peggy Brown”, „Z twarzą Marilyn Monroe” i wiele innych, na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. W marcu 2023 roku odbyła się premiera nowej płyty zespołu pt. „Wszystkie narkotyki świata”. Po bardzo udanej wiosennej części promocyjnej trasy koncertowej, czas na jesienną odsłonę „Wszystkich narkotyków świata” w wersji live. Koncerty zespołu MYSLOVITZ to prawie dwugodzinne show złożone z przebojów znanych wszystkim od trzech dekad.

Małgorzata Ostrowska

Jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. i od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce. Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard, jak i solowych: „Szklana pogoda”, „Adriatyk, Ocean gorący”, „Mister of America”, „Mam dość”, „Droga Pani z TV”, „Słowa”, „Szpilki”, „Po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie „Akademii Pana Kleksa”. W 1999 roku podczas festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę Bursztynowego Słowika za całokształt działalności artystycznej. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku – podczas Jubileuszowego 50. Festiwalu – otrzymała tytuł Ikony Festiwalu Opolskiego.

W tym roku artystka obchodzi 40-lecie pracy artystycznej i wyrusza w trasę koncertową świętować jubileusz.

LADY PANK

Legendarny polski zespół rockowy, założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Ich przeboje na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy. Podczas 40-letniej działalności, zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności, czyniąc LADY PANK jedną z największych legend polskiego rocka. W 2022 roku ukazał się nowy album zespołu „MTV Unplugged”. Płyta zawiera zapis koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu unplugged w warszawskim kinie Relax. LADY PANK jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe RMF Lady Pank, dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku platynowych płyt czy Bursztynowego Słowika.

Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała Lady Punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7. niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać” czy „Stacja Warszawa” – na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

teksty, zdjęcia – źródło: Stargardzkie Centrum Kultury

Poprzedni artykułPozimowe malowanie dróg w mieście
Następny artykułPyrzyckie. Powstanie miniaturowy Ogród na Wzgórzu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj