Rodziny wspierające – poszukiwane

0

To propozycja dla tych, którzy lubią robić coś dla innych i chcą podzielić się swoim doświadczeniem. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje tzw. rodzin wspierających. W ten sposób można ułatwić codzienne funkcjonowanie ludziom z najbliższego otoczenia – np. sąsiadom, znajomym, krewnym.

Rodzina wspierająca dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Jej członkowie bezinteresownie pomagają innym. Podpowiadają m.in. jak planować wolny czas, kształtować prawidłowe nawyki u dorosłych i dzieci oraz właściwie prowadzić gospodarstwo domowe. Rodzina wspierająca to dobry wzór dla tych, którzy zmagają się również z trudnościami wychowawczymi.

Za udzielanie pomocy w takiej formie nie jest wypłacane wynagrodzenie. Nawet jeśli już teraz wspieramy rodziny z bliskiego otoczenia, warto zgłosić się do MOPS i zyskać dodatkową wiedzę. Dzięki temu nasza pomoc będzie skuteczniejsza. Wszyscy chętni mogą skontaktować się z ośrodkiem: osobiście (ul. Warszawska 9a) albo telefonicznie (91 578 45 83 wew. 133).

(m)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Play-offy na wyciągnięcie ręki
Następny artykułWybory samorządowe 2024 – II tura. Patrycja Gross nowym wójtem Gminy Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj