Nowe ulice w mieście: Nad Iną i Zielony Zakątek

0

W Stargardzie przybędą dwie ulice o wdzięcznie brzmiących nazwach. Radni miejscy zdecydowali, że w rejonie ul. Nadbrzeżnej pojawi się ul. Zielony Zakątek i ul. Nad Iną. Powstaje tam zabudowa mieszkaniowa, dlatego konieczne było wyznaczenie nowych dróg i nadanie im nazw.

Nad Iną i Zielony Zakątek to wewnętrzne ulice prywatne, przy których powstają budynki mieszkalne. Nazwy pasują do okolicy. Łatwo je również zapamiętać i skojarzyć z tą konkretną częścią miasta – w pobliżu jest już m.in. ul. Nadbrzeżna i ul. Zakole. Wszystkie nazwy nawiązują oczywiście do rzeki Iny i jej najbliższego otoczenia.

W naszym mieście można także znaleźć przykłady innych – o bliskich sobie nazwach – ulic. Tuż obok siebie jest Wiśniowa, Brzoskwiniowa, Jabłoniowa, Czereśniowa i Morelowa. Mamy także obszar z ulicami noszącymi imiona słynnych malarzy – m.in. J. Fałata, A. Grotgera, J. Matejki i T. Makowskiego. Z kolei w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii korzystamy z ulic: Tytanowej, Krzemowej, Kobaltowej, Miedzianej i Niklowej.

(m)

fot. Michał Zięciak

Poprzedni artykułSzczecin/Stargard: KAS i CBSP rozbiły grupę przestępczą zarabiającą na nielegalnym hazardzie
Następny artykułMają być przymrozki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj