Szczecin/Stargard: KAS i CBSP rozbiły grupę przestępczą zarabiającą na nielegalnym hazardzie

0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji (CBSP) rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, urządzającą nielegalny hazard. Zatrzymano 13 członków grupy przestępczej i zlikwidowano 7 „mikrokasyn”. Zabezpieczono też 44 urządzenia do wykorzystywane do prowadzenia gier hazardowych.

Zachodniopomorska KAS wspólnie z policjantami z Zarządu w Szczecinie CBŚP skutecznie uderzyły w nielegalny hazard. Przeprowadzono skoordynowane działania rozbijające zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się prowadzeniem lokali hazardowych, która działała w Zachodniopomorskiem. Grupa urządzała nielegalne gry hazardowych i czerpała z tego nielegalnego procederu  korzyści finansowe. Zarazem grupa posiadała rozbudowana strukturę, a jej członkami byli Polacy i obywatele innych państw.

Akcja służb w Zachodniopomorskiem

Służby przeszukały dziewięć lokalizacji na terenie województwa zachodniopomorskiego. W siedmiu z nich – w Szczecinie i Stargardzie, znajdowały się nielegalne punkty gier hazardowych.

– Zajęliśmy 41 komputerów do urządzania nielegalnych gier oraz trzy klasyczne automaty, tzw. „owocówki”. Zabezpieczyliśmy też prawie 11 tys. zł w różnych walutach (złotówki i euro). Dodatkowo służby przechwyciły różne dowody elektroniczne, telefony komórkowe, dokumenty tożsamości i odręczne zapiski. Przeszukania miały też miejsce w Siedlcach w województwie mazowieckim, gdzie zatrzymaliśmy jednego z podejrzanych o kierowanie grupą – informują funkcjonariusze KAS.

W kilku lokalizacjach zabezpieczone też zostały różne środki odurzające i psychotropowe. Sprawy te zostały przekazane do realizacji lokalnym jednostkom policji.

Działania wspierali kontrterroryści z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie i policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP.

Zarzuty dla zatrzymanych

W wyniku skoordynowanych działań zatrzymaliśmy 13 osób, w tym dwie osoby szefujące grupie. Organizatorom grupy prokurator przedstawił  zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i urządzania nielegalnego hazardu. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Wobec nich prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze m.in. zakaz opuszczania kraju  i dozór policyjny.

Według ustaleń śledczych, grupa działała od stycznia 2021 r. i w okresie swojej działalności prowadziła około 25 „mikrokasyn”, z których mogła osiągnąć co najmniej 2 mln zł zysku. Wśród osób zatrzymanych jest dwóch prawdopodobnych liderów gangu. Pozostałe osoby zajmowały się obsługą lokali.

Wśród osób przebywających w punktach hazardowych, trzy osoby poszukiwane były listami gończymi do odbycia kary pozbawienia  wolności. Zostały one przekazane jednostkom policji.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nielegalne gry hazardowe to kosztowne przestępstwo

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego nielegalnego urządzenia, grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

– telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000,

– za pomocą elektronicznego formularza: Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link otwiera nowe okno),

– mailowo na adres: [email protected].

tekst, zdjęcia – KAS

Poprzedni artykułAkademia GOZ – szkolenia dla firm
Następny artykułNowe ulice w mieście: Nad Iną i Zielony Zakątek


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj