Międzynarodowy Dzień Inwalidów. „Wspierajcie się nawzajem”

0

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętował Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Uroczystość odbyła się dzisiaj w Domu Kultury Kolejarza.

Stargardzki oddział PZERiI od lat przypomina o tym święcie, organizując uroczystość, która jest też okazją do uhonorowania osób szczególnie aktywnych i zaangażowanych w działalność związku. M.in. specjalne podziękowania odebrały panie, które działają w nim od 20 lub więcej lat.

Wyróżnienia wręczała przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI – Bożena Łandziak.

– Życzę Państwu, aby jak najdłużej cieszyli się bardzo dobrym zdrowiem. Wspierajcie się nawzajem. Tworzycie grono bardzo życzliwych sobie osób – to ważne, że macie możliwość tak ciekawie, twórczo spędzać wspólny czas. Czekamy na Państwa w naszym urzędzie. Zachęcam do skorzystania z szerokiej możliwości dofinansowania: do turnusów rehabilitacyjnych czy do dostosowania przestrzeni, likwidacji barier – mówiła starosta Iwona Wiśniewska, zwracając się do zebranych.

– Seniorzy szczególnie doceniają kontakt z drugim człowiekiem. Wsparcie, które dają sobie wzajemnie, pozwala im zachować pogodę ducha i pokonać trudności. Powinniśmy się tego od nich uczyć. Członkowie PZERiI udowadniają, że po zakończeniu aktywności zawodowej warto wykorzystać czas na realizację pasji, spełnianie marzeń i tworzenie wartościowych relacji z innymi ludźmi. To najlepsza recepta na zachowanie zdrowia i świetnej kondycji przez długie lata – mówił prezydent Rafał Zając.

Podczas spotkania gratulacje i upominki otrzymali też tegoroczni 90-latkowie. Dodatkowo jeden z członków PZERiI świętował swoje 92. urodziny.

Życzenia zebranym przekazała również Irena Agata Łucka, członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

oprac. bk – źródła: FB Powiat Stargardzki, UM w Stargardzie

fot. – FB Powiat Stargardzki

Poprzedni artykułEuropejski TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ. Zadbać o szczepienia dzieci i dorosłych
Następny artykułCSKF. „Pianoforte”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj