PGE Spójnia Stargard. Pękła „setka” – dla naszych

0

Pomijając wyjazdową porażkę z Polskim Cukrem Toruń, PGE Spójnia Stargard pod wodzą Macieja Raczyńskiego idzie jak burza. Tym razem pokonała na wyjeździe Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., przekraczając granicę stu zdobytych punktów.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – PGE Spójnia Stargard 98:105 (26:25, 28:27, 23:33, 21:20)

Arged: Smith 29, Grren 27, Garbacz 19, Sobin 11, Moore 9, Ryżek 2, King 1, Dymała 0, Mokros 0

PGE: Cowels III 22, Faust 16, Steele 16, Kostrzewski 16, Tarrant 13, Młynarski 10, Gudul 6, Śnieg 6

Zarówno pierwsza, jak i druga kwarta były wyrównane. W pierwszej minimalnie większą inicjatywę i lepszą skuteczność mieli gospodarze, którzy potrafili wypracować maksymalnie 4-punktowe prowadzenie. W drugiej początkowo sytuacja się odwróciła. To Spójnia odskoczyła na 4 oczka, ale w końcówce do głosu ponownie doszli miejscowi i na długą przerwę to oni schodzili o 2 punkty lepsi.

Po zmianie stron przewaga Stali wzrosła nawet do 9 oczek. Jednak po 7 minutach nic z niej już nie zostało. Stargardzianie najpierw doprowadzili do wyrównania, po 73, a następnie odskoczyli na 8 punktów.

Czwarta kwarta przez długi czas stanowiła wzajemną wymianę ciosów, przy czym Stal stopniowo minimalizowała straty, aż po 6 minutach to ona objęła prowadzenie, najpierw 93:92, a następnie 95:92. Wtedy w ekipie gospodarzy coś się zacięło. Spójnia zdobyła trzy „dwójki” z rzędu, po czym za „3” trafił jeszcze Raymond Cowels III. Na 47 sekund przed końcem meczu stargardzianie odskoczyli na 6 oczek. Choć ze strony miejscowych przyszła szybka odpowiedź, również w postaci celnego rzutu zza linii 6,75m, czasu było na tyle mało, że jedynym rozwiązaniem pozostały faule. Dwa osobiste skutecznie jednak wykorzystał Raymond Cowels III, a rywali dobił celnym rzutem za „2” nowo pozyskany zawodnik Spójni Nick Faust.

Podopieczni Macieja Raczyńskiego pierwszy raz w tym sezonie przekroczyli granicę 100 zdobytych punktów, a wygrana pozwoliła im jeszcze bardziej przybliżyć się do „ósemki”. Co prawda, teraz Spójnia traci jeszcze punkt, ale w porównaniu z Anwilem Włocławek, GTK Gliwice i Kingiem Szczecin ma jeden rozegrany mecz mniej.

12 grudnia (sobota) stargardzki zespół czeka wyjazdowy mecz z aktualnym liderem tabeli, Zastalem Enea BC Zielona Góra. Rozpocznie się on o godz.17:30 i będzie transmitowany w Polsat Sport Extra.

Poprzedni artykułWęzeł drogowy Szczecin Kijewo. Można jechać – nowy wiadukt uruchomiony