Świętujmy razem 30 lat wolności

0

Przed nami okrągła rocznica wyborów czerwcowych 1989. Z tej okazji w Stargardzie zaplanowano wspólne świętowanie: spotkania, wystawy plenerowe i grę miejską. Miłośnicy sportu wystartują w Biegu Wolności, a dla fanów muzyki i kina przygotowano specjalne koncerty i seanse za 1 zł.

Wszystko rozpocznie się 31 maja (piątek). Wtedy młodzi ludzie spotkają się z działaczami ówczesnej opozycji. Debata będzie międzypokoleniowym dialogiem.

Przygotowano także wystawy plenerowe. Dwie z nich pojawią się na ul. Wyszyńskiego, a kolejna – w Parku Chrobrego. Prezentacje będą zawierać akcenty stargardzkie.

2 czerwca (niedziela) o godz. 15:00 spod Bramy Pyrzyckiej wystartuje Bieg Wolności. Zawodnicy pokonają dystanse nawiązujące do tej szczególnej daty – 1989 r. Trasy dostosowano do uczestników w różnym wieku. W Biegu Wolności mogą wziąć udział także miłośnicy nordic walking. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Kolejna niedzielna propozycja to gra miejska „Stacja końcowa: komunizm, stacja początkowa: wolność”. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 15:00 przy Bramie Pyrzyckiej.

Z kolei fanów muzyki zainteresuje koncert „Powrót” – piosenki nie tylko Jacka Kaczmarskiego”. O godz. 20:30 w Teatrze Letnim wystąpią artyści Sceny Art Cafe oraz Justyna Giemza, Daria Anasiak, Agata Łapa, Grzegorz Tomczak i Jarosław Chojnacki.

Kino Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe seanse. Najpierw o godz. 13:00 wyświetlony zostanie film „300 mil do nieba”. Kolejna propozycja o 15:00 to „80 milionów”. O 17:00 będzie można obejrzeć „Człowieka z marmuru”, a o 20:00 film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Cały niedzielny repertuar nawiązuje do tamtych wydarzeń. Bilety w cenie 1 zł do kupienia w kasie kina na godzinę przed seansem.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułII LO. Klasy mundurowe z dotacją od resortu obrony
Następny artykuł12. Stargardzki Dzień Dziecka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj