Pomnik Stargardzianie – Ojczyźnie w coraz ładniejszym otoczeniu

0

Zdecydowanie na korzyść poprawia się otoczenie pomnika, który stanął u zbiegu ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego z okazji 100-lecia niepodległości Polski. I to zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie, jak i dalszym, gdzie budowane jest rondo.

Niedawno zakończyły się prace wokół pomnika. Jak informuje Sylwia Przybylska, dyrektor Wydziału Inżynierii UM, teren ten został zagospodarowany zgodnie z założeniami zwycięskiej pracy konkursowej i wyposażony w elementy małej architektury.

Są to:
– plac z płyt betonowych wraz z drogą dojścia od ulicy Skłodowskiej-Curie do Alei Spacerowej; wokół placu i przy ścieżce dojścia wykonano pas z białych kamieni ozdobnych (otoczaków); plac doświetlono dookoła za pomocą iluminacji LED;
– ławki betonowe z siedziskami z corianu (3 szt.), ustawione razem na placu z płyt betonowych;
– stojaki na rowery (5 szt.);
– jeden kosz na śmieci.

– Zgodnie z intencją autorów projektu zagospodarowania tego terenu, nie przewiduje się już żadnych innych elementów małej architektury. Pozostały obszar, okalający zagospodarowaną przestrzeń, porośnięty będzie docelowo trawą. Odtworzenie trawnika stanie się możliwe do wykonania po zakończeniu robót budowlanych prowadzonych przez szczecińską Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Sylwia Przybylska.

GDDKiA na skrzyżowaniu ulic: Obwodnicy Staromiejskiej, Bydgoskiej, Marii Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego buduje rondo wraz z dojazdami do niego, ścieżką rowerową i chodnikami, które także poprawią estetykę w tej części miasta.
Koszt zagospodarowania terenu przy pomniku Stargardzianie – Ojczyźnie wyniósł prawie 300 tys. zł.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDni Stargardu 2019. Odkryj Stargard z muzealnikami
Następny artykułRusza sezon wakacyjny – utrudnienia i trasy alternatywne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj