Zarząd Powiatu Stargardzkiego z absolutorium za 2018 rok

0

– Dla powiatu rok 2018 był rekordowym pod względem pozyskiwania funduszy unijnych i krajowych. Ponadto: obniżyliśmy deficyt, zwiększyliśmy dochody, wydaliśmy mniej niż planowaliśmy – mówiła na sesji absolutoryjnej starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Dzisiaj podczas sesji rady powiatu w starostwie, po przyjęciu raportu o stanie Powiatu Stargardzkiego wraz z autopoprawką , radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu Stargardzkiemu.

Później rada przyjęła roczne sprawozdanie z działalności SPWZOZ w Stargardzie za 2028 rok, zatwierdziła roczne sprawozdanie finansowe SPWZOZ za rok 2018 oraz podjęła uchwałę w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej SPWZOZ za 2018 rok.

Następnie radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe  Powiatu Stargardzkiego za 2018 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania jego budżetu za rok 2018.

Przed głosowaniem starosta Iwona Wiśniewska powiedziała: – Dla powiatu 2018 rok był rekordowym pod względem pozyskiwania funduszy unijnych i krajowych. W efekcie m.in. wybudowane zostało rondo w Lipniku. Współpraca z gminami pozwoliła pozyskać 7 mln zł na remonty dróg. Z udziałem powiatu realizowana jest rowerowa Trasa Pojezierna. Są też trudności, jak niewystarczająca subwencja oświatowa czy niedoszacowanie wydatków na zadania zlecone z zakresu administracji rządowej. Ale udało się. Obniżyliśmy deficyt: z planowanego na 14 mln zł zeszliśmy do 5,5 mln zł. Zwiększyliśmy dochody: planowane na 121 mln wykonaliśmy w 101% – na ponad 122 mln zł. Wydaliśmy mniej niż planowaliśmy: wydatki zaplanowane były na kwotę 128 mln zł – wydaliśmy ponad 7 mln zł mniej. Działamy w sposób przemyślany i gospodarny. To także zasługa pracowników, którzy w pracy są zdeterminowani i nakierowani na cel.

Po tym wystąpieniu rada powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Stargardzkiego za 2018 rok. Jego obecny skład tworzą: starosta Iwona Wiśniewska, wicestarosta Joanna Tomczak i członek zarządu Irena Agata Łucka.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułBuduje się w mieście. Modernizacja pływalni
Następny artykułOdkrywali Stargard z MAH


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj