Katarzyna Mądrowska bliska podium

0

Stargardzka zapaśniczka ma już za sobą udział w Igrzyskach Państw Europejskich, które odbyły się w stolicy Białorusi, Mińsku. Zajęła w nich piąte miejsce.

Katarzyna Mądrowska swoją rywalizację rozpoczęła w czwartek. W pierwszej walce, stanowiącej 1/8 eliminacji, przeciwniczką stargardzianki była Francuzka, Ameline Douarre. Pojedynek miał jednostronny charakter, a wygrała go Polka 11:0.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało stargardziankę w drugiej konfrontacji, stanowiącej 1/4 eliminacji. Azerka Elmira Gambarova postawiła na tyle wysoką poprzeczkę, że Katarzyna Mądrowska nie zdołała jej przeskoczyć, przegrywając 0:9.

Kiedy wydawało się, że na tym udział Katarzyny Mądrowskiej w igrzyskach zakończy się, Elmira Gambarova doszła do finału. Zgodnie z przepisami taki stan rzeczy spowodował, że Polka uzyskała prawo walki repasażowej.

W piątek – broniąca na co dzień barw LKS Feniks Pesta – zawodniczka ponownie znalazła się macie. Naprzeciwko niej stanęła Niemka, Luzie Manzke. Pojedynek był wyrównany, ale ostatecznie z wygranej cieszyła się Katarzyna Mądrowska (3:2).

Tym sposobem stargardzianka stanęła przed szansą zdobycia brązowego medalu. Nie udało się jednak stanąć na trzecim stopniu podium, bowiem lepsza okazała się Rumunka Kriszta Incze.

mk

Poprzedni artykułOdkrywali Stargard z MAH
Następny artykułW lesie kradną nie tylko drewno, także ławki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj