SBO. Głosujemy do końca sierpnia

0

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy wybierają spośród 32 propozycji. Głosujemy przez internet na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnie – na papierowych kartach Warto poznać wszystkie inwestycje i zdecydować, jak najwygodniej oddać głos.

Każdy mieszkaniec bierze udział w głosowaniu tylko raz. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranych projektach na odpowiedniej karcie do głosowania, przyporządkowanej do danego obszaru. Głosujący może wybrać maksymalnie trzy – jego zdaniem – najważniejsze projekty, będące w obszarze zamieszkania, lub dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” – na pomysł zgłoszony w pozostałych rejonach miasta. W drugim przypadku należy wyszukać obszar oraz nazwę projektu i wpisać je na kartę do głosowania. Zaznaczenie więcej niż trzech zadań spowoduje, że głosy przyznane zostaną tylko trzem projektom, które znajdują się na liście najwyżej.

Kartę należy wypełnić drukowanymi literami:

– imię i nazwisko,

– adres zamieszkania,

– czytelny podpis.

Karty z nieuzupełnionymi polami będą uznawane za nieważne.

Uzupełnione karty są przyjmowane do 30 sierpnia br. Mieszkańcy mają dwie możliwości oddania głosu:

– osobiste dostarczenie karty do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek, 8:00 – 18:00),

– przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Czarnieckiego 17, 73-110 Stargard.

Głosowanie internetowe odbywa się za pomocą platformy do głosowania dostępnej na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Aby zagłosować przez internet, najpierw trzeba zarejestrować się na tej stronie. Później należy zalogować się do platformy i dopiero wtedy można oddać głos. Głosowanie w internecie potrwa do 30.08.2019 r. (do północy).

Tegoroczne propozycje są zróżnicowane. Obok dobrze znanych pomysłów pojawiły się zupełnie nowe. Są projekty budowy chodników, parkingów i placów zabaw, ale także ogród sensoryczny, pumptrack i budki lęgowe dla jerzyków. Opisy wszystkich projektów znajdują się tutaj.

Wyniki głosowania SBO 2020 poznamy podczas IV Stargardzkich Dni Seniora (sobota, 21 września br.).

(r)

Poprzedni artykułPark Batorego. Od jesieni z urokliwymi topiarami
Następny artykułBłękitni Stargard. Niewykorzystane okazje zemściły się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj