2 grudnia o godz. 21 – wyłączenie wiaduktu nad Szczecińską/Wyszyńskiego z ruchu

0

To kolejny i ostateczny już termin, wyznaczony przez wykonawcę modernizacji  linii kolejowej E 59 Poznań-Szczecin Dąbie, której częścią są już rozpoczęte prace związane z przebudową stacji PKP w Stargardzie.

Decyzja o zamknięciu wiaduktu i wprowadzeniu nowej organizacji ruchu od poniedziałku 2 grudnia zapadła po spotkaniu wykonawcy z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, przedstawicielami miasta i Zarządu Dróg Powiatowych.

W jego trakcie dokonano m.in. odbioru tymczasowego przejścia dla pieszych, wyznaczonego z ul. Towarowej, przez modernizowane perony stacji i przejście podziemne w stronę ul. Dworcowej.

Wybrany przez PKP PLK SA wykonawca, czyli konsorcjum firm z Trakcją PRKiI SA jako liderem, przejął plac budowy 12 listopada. I choć zaplanowano wyłączenie z ruchu w pierwszej kolejności wiaduktu nad Szczecińską/Wyszyńskiego, to wciąż przesuwano termin jego zamknięcia z uwagi na trudności z odbiorem tymczasowego przejścia dla pieszych. Jak informuje stargardzkie starostwo, grudniowy termin wyłączenia tego wiaduktu jest już jednak oficjalnie potwierdzony.

Mimo perturbacji z zamknięciem wiaduktu, Trakcja już prowadzi prace na terenie stacji kolejowej, m.in. porządkując na swoje potrzeby teren za ZCP (patrząc w stronę ul. Pierwszej Brygady).

Wyłączenie wiaduktu w centrum koło dworca PKP zbiegnie się z terminem zakończenia prowadzonej przez ZDP przebudowy ostatniego odcinka ul. Pierwszej Brygady – od okolic ul. Ceglanej do ul. Szczecińskiej. Może to złagodzić utrudnienia, jakie czekają od 2 grudnia kierowców i mieszkańców Stargardu.

(r)

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułKto do nagrody prezydenta dla twórców kultury i do tytułu Mecenasa Kultury?
Następny artykułWiadomo już, jakie będzie ścisłe centrum Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj