SSMSP Brama. Podsumowali swoją twórczość w 2019 roku

0

I tym razem na coroczne święto członków Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama, jakim jest wspólna wystawa, przybyła bardzo liczna publiczność. Członkowie stowarzyszenia prezentowali w swojej siedzibie – Bramie Wałowej – prace, które powstały w zeszłym roku.

Wernisaż odbył się w miniony czwartek. Ludmiła Sabadini, prezes SSMSP Brama, przypomniała, że – poza wystawami w Bramie Wałowej – stowarzyszenie „wychodzi ze sztuką do szerokiego grona odbiorców” także m.in. w Książnicy Stargardzkiej, Ratuszu, kilku Strefach Sztuki, jak również poza Stargardem: w Ińsku, a niedługo – w Starej Dąbrowie. Przy okazji Brama realizuje inny postulat – wychowywanie przez sztukę.

– Widać, że nam to się udaje, po tym, jak wiele osób tu przychodzi – mówiła prezes, przypominając też o kontaktach stowarzyszenia z niemieckimi miastami, np. Greifswaldem, Stralsundem i Bernau, które owocują wystawami prac stargardzian w tych ośrodkach.

– Dziękuję za waszą całoroczną aktywność – powiedział prezydent Rafał Zając, gratulując tym bramowiczom, którzy wystawiali swoje prace na corocznej wystawie.

Z kolei starosta Iwona Wiśniewska podkreśliła: – Niewiele jest takich środowisk, w których się dobrze czuję – jak tu. Sportowcy mają lepiej, bo wynik ich pracy da się policzyć. Wy możecie mieć satysfakcję z odbioru waszych prac przez widzów, szczególnie gdy skłaniają one do refleksji.

Swoje prace pokazali: Ryszard Baloń, Marian Dąbrowski, Marek Fiszer, Andrzej Kowalski, Jadwiga Kruża, Małgorzata Kuligowska-Lorek, Patrycja Mróz, Małgorzata Pastuszek, Marcin Parzybut, Irena Peplińska, Ludmiła Sabadini, Bożena Smółka, Joanna „Jyoti” Szala, Katarzyna Szczurowska, Beata Ślęzak, Żaneta Śniadek, Anna Wojciechowska, Elżbieta Woźniak.

Jak co roku na wspólnej wystawie członków Bramy spotykamy się z wyjątkowo różnorodną twórczością. Dominuje malarstwo, ale bardzo różne stylistycznie – od tradycyjnie pojmowanego realizmu do abstrakcji, i tematycznie. Są też grafika, fotografia i formy przestrzenne.

Podczas wernisażu kolejny raz wystąpili uczniowie Beaty Ewy Korzeniowskiej: Anna Zięba, Diana Kamrowska i Paweł Kowalewski. Tradycyjnie też odbyła się loteria, w której do wygrania były dwie prace.

Ekspozycja w Bramie Wałowej będzie czynna do 23 lutego br.

Bożena Kuszela

fot.: Mirosław Cofta, Bożena Kuszela

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułStargardzkie TBS nominowane do tytułu Symbol Budownictwa Społecznego
Następny artykułPodziel się jedzeniem – nie marnuj


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj