Słodkie pożegnanie Książnicy Stargardzkiej. Rusza przeprowadzka

0

Czytelnicy dopisali. Ostatni raz przed generalnym remontem przyszli do Książnicy, by zwiedzić jej siedzibę – pomieszczenia działów bibliotecznych i inne zakamarki. Spisali się też bibliotekarze. Pokazali swoją pracę „od kuchni” oraz zadbali o słodkości dla zwiedzających i inne atrakcje.

Oglądanie budynku Książnicy, w obecnym kształcie i wystroju, od środka na wszystkich kondygnacjach – od piwnic po strych – odbyło się w minioną niedzielę, w kilku turach. Przewodnikiem był starszy bibliotekarz Andrzej Puławski.

W grupach, które zwiedzały obiekt, byli dziadkowie, rodzice i dzieci, a wśród nich maleństwa noszone przez mamy.

Każdy ze zwiedzających dostał w prezencie magnes z logo Książnicy.

Przypomnijmy: Od 2 marca Książnica Stargardzka jest zamknięta. Bibliotekarze oraz inni jej pracownicy rozpoczęli składanie zbiorów KS oraz całego jej majątku do kartonów, aby móc sprawnie rozpakowywać się w nowym, zastępczym miejscu przy ul. Wojska Polskiego 3 (dawne Gimnazjum Katolickie).

Przeprowadzka może trwać ponad 2 miesiące. O terminie otwarcia biblioteki w nowym miejscu Książnica będzie informować na bieżąco.

Od 2 marca KS zaprasza do korzystania z oferty dwóch filii:

– Filia nr 1 ul. Pogodna 16u/1, filia@ksiaznicastargardzka.pl, tel. 91 5772154, w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki: od 9:00 do 17:00, w środy: od 11:00 do 17:00;

– Filia nr 2 os. Lotnisko / ul. Tańskiego 6e/9, filia2@ksiaznicastargardzka.pl, tel. 91 8368733, od środy do piątku: od 10:00 do 17:00.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię