Szpital przy Arkońskiej w Szczecinie przekształcany w szpital zakaźny

0

Pacjenci z intensywnej terapii są w trakcie przenoszenia do innych szpitali na terenie Szczecina. Pacjenci z części reorganizowanych oddziałów (chorób wewnętrznych i diabetologii, intensywnej terapii, okulistyki, reumatologii) są przenoszeni do innych budynków na terenie szpitala wojewódzkiego. Pacjenci, których stan na to pozwala, są wypisywani do domu – informuje Centrum Prasowe Wojewody.

Dzięki temu do poniedziałku zostaną przygotowane dodatkowe łóżka w osobnych blokach – jedynie dla pacjentów, którzy mogą w kolejnych dniach trafić do szpitala z koronawirusem. Łącznie do ich hospitalizacji przygotowanych zostanie 250 łóżek. W zależności od rozwoju sytuacji  epidemiologicznej, liczba łóżek może zostać zwiększona, a kolejne oddziały – przenoszone.

Dziś pierwsze testy wykonywane w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie dały pozytywny wynik u jednej z hospitalizowanych osób – pacjentka  (z powiatu polickiego) jest w średnim wieku, razem z mężem przebywała we Włoszech. Kobieta jest w dobrym stanie. Jej mąż pozostaje w kwarantannie domowej. Łącznie w szpitalu pozostaje 3 pacjentów z koronawirusem.

(r)

fot. – źródło: ZUW w Szczecinie

Poprzedni artykułKoronawirus. Załatw sprawę urzędową – telefonicznie
Następny artykułKoronawirus. Do lekarza przez telefon


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj