Bardziej higienicznie w autobusach MPK

1

Nowość w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. W pierwszych pojazdach pojawiły się bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. To wygodny i bezpieczny sposób na zachowanie higieny i zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Do końca czerwca takie dezynfektory zostaną zainstalowane we wszystkich autobusach spółki.

Na stargardzkie ulice wróciły już niemal wszystkie linie komunikacyjne. Aktualny rozkład można znaleźć tutaj. W pojazdach może jeździć więcej osób jednocześnie – 30% wszystkich miejsc, zarówno do siedzenia, jak i stania. Pasażerowie nadal powinni jednak zachować szczególne zasady bezpieczeństwa, m.in. zasłaniać nos i usta podczas jazdy autobusem.

MPK proponuje także nowe rozwiązanie – bezdotykowe urządzenie do odkażania dłoni. Dezynfektory znajdują się w środkowej części autobusów. Po wejściu do pojazdu wystarczy umieścić ręce pod to urządzenie, a płyn antybakteryjny automatycznie zostanie naniesiony na nasze dłonie.

Przypominamy, że również bilety można kupić w bezpieczny – bezkontaktowy – sposób, korzystając z biletomatów w pojazdach i Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Inna, równie wygodna opcja, to aplikacje mobilne – SkyCash, mPay i moBILET.

Mieszkańcy mogą również kupić bilety w kasach: w ZCP (od poniedziałku do piątku 6:00-18:00 oraz w soboty 8:00-16:00), przy ul. Moniuszki (od poniedziałku do piątku 6:00-16:00) oraz przy ul. Tańskiego (od poniedziałku do piątku 6:00-12:00 i 14:00-18:00).

Warto pamiętać, że nadal wszystkie drzwi w autobusach są otwierane wyłącznie przez kierowców. Ogrzewanie w pojazdach jest wyłączone, a wnętrza każdego dnia są dokładnie dezynfekowane. Pasażerowie korzystają tylko z drugich i trzecich drzwi. Ze względów bezpieczeństwa nie można też siadać z przodu autobusu, tuż za kierowcą.

(r)

fot. MPK w Stargardzie

Poprzedni artykułMatura 2020 w czasie pandemii. Trwają przygotowania
Następny artykułŁącznik na Pyrzyckim z pierwszą warstwą bitumiczną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj