Wyniesione i doświetlone przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Limanowskiego z Wojska Polskiego

3

Informowaliśmy już, że Stargard pozyskał 100 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego. Teraz miasto podaje szczegóły tej inwestycji.

Przejście w tym miejscu pokonuje wiele dzieci w drodze do i ze szkoły. Przez wyniesienie jezdni kierowcy będą musieli zwolnić, a piesi staną się bardziej widoczni dzięki dodatkowemu doświetleniu.

– Ta inwestycja wpisuje się w systematycznie realizowany przez nas plan podnoszenia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Miejsca w pobliżu szkół są priorytetem, bo najmłodsi powinni bez obaw rodziców i ryzyka docierać na zajęcia. Rozwiązania, które zostały wypracowane dla tego skrzyżowania, spowodują, że kierowcy zwolnią. W efekcie bardziej bezpieczni będą uczniowie, ale także mieszkańcy okolicy – mówi prezydent Rafał Zając.

To będzie duża przebudowa. Wyniesienia zostaną zbudowane z kostki kamiennej. Dwie nowe latarnie z wysięgnikami przydadzą się nie tylko jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok. Całość uzupełni wyraźne oznakowanie pionowe i poziome.

Prace rozpoczną się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku i potrwają kilka miesięcy.

Wyniesione przejścia dla pieszych są już m.in. w kilku miejscach na os. Pyrzyckim, na al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód.

Z kolei pasy zostały doświetlone na ulicach: A. Struga, Portowej, Pierwszej Brygady, Nadbrzeżnej, J. Piłsudskiego, M. Konopnickiej, Niepodległości, Armii Krajowej, Bolesława Krzywoustego, W. Broniewskiego i na al. Żołnierza.

W ramach kontynuacji planu podnoszenia bezpieczeństwa pieszych wyniesione ma być jeszcze przejście na ul. Kazimierza Wielkiego. Doświetlenia następnych miejsc są projektowane na ulicach: S. Czarnieckiego, S. Staszica, Warszawskiej i T. Tańskiego.

Inwestycja na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego została dofinansowana z programu „Razem bezpieczniej”, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPomorze Zachodnie z hybrydami. Jest umowa z Newagiem
Następny artykułChcą zbadać, jak stan epidemii wpłynął na funkcjonowanie i odporność psychiczną mieszkańców regionu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

3 KOMENTARZE

  1. A kiedy przepraszam bardzo doświetlone pasy kończąca się ulica Okrzei zaczynająca sie Brzozowa….?Ciemno jak w dupie przechodzą w czarnych płaszczach jeszcze jak przejrzystość powietrza w trakcie deszczu nic nie widać .Było tam kilka potrąceń tylko czekać kiedy nastepne …..?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj