Stary budynek przy Warszawskiej sprzedany prywatnym nabywcom

0

Wzniesiona przed wojną kamienica przy ul. Warszawskiej 6 ma nowych właścicieli. Budynek zajmowany niegdyś przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie, wcześniej – Biuro Paszportowe, a jeszcze wcześniej – m.in. niemiecki oddział Czerwonego Krzyża, został sprzedany prywatnym nabywcom.

Kamienica razem z działką stanowiła zasób nieruchomości Skarbu Państwa zarządzanych przez Powiat Stargardzki. Budynek sprzedano w ramach przetargu nieograniczonego.

Obiekt ten, po przeprowadzce Komendy Powiatowej Policji, przez kilka lat czekał na nowych właścicieli. Zlokalizowany blisko centrum Stargardu, niedaleko urzędów, instytucji oraz placówek handlowych, po niezbędnej przebudowie i modernizacji może być dobrym miejscem do zamieszkania i prowadzenia działalności.

Do sprzedaży przeznaczono nieruchomość, na którą składają się łącznie cztery działki. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ogółem 558, 84 mkw. Na zagospodarowanie czekają też zlokalizowane obok budynki gospodarcze.

Na parterze budynku urządzono niegdyś niewielką salę gimnastyczną. Na pierwszym piętrze i poddaszu znajdowały się pomieszczenia biurowe.

Pierwszy przetarg na sprzedaż kamienicy zorganizowano w połowie czerwca br. Wobec braku oferentów, powtórzono go 15 września. Do drugiego przetargu nieograniczonego zgłosiło się już troje zainteresowanych. Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na 521 tys. 923 zł.  W postępowaniu przetargowym wybrano ofertę prywatnych nabywców, którzy zapłacili za budynek i działki 646 tys. zł.

Nowi właściciele zamierzają gruntownie przebudować kamienicę razem z przyległym terenem. Wstępnie planują urządzić tam mieszkania oraz przeznaczyć część zmodernizowanych pomieszczeń na lokale usługowe. Chcą także podkreślić walory historyczne obiektu, eksponując już po przebudowie tablicę z informacją o dziejach kamienicy. W latach międzywojennych funkcjonował tam m.in. niemiecki oddział Czerwonego Krzyża.

Po przebudowie kamienica zyska nowe życie, służąc mieszkańcom i najemcom. Zwiększy się atrakcyjność tej części miasta. Właściciele i użytkownicy lokali z pewnością będą się tam czuć bezpiecznie, dzięki bliskiemu sąsiedztwu nowej siedziby komendy powiatowej policji.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułStargard dla Niepodległej – tylko wirtualnie!
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Kolejne zwycięstwo pod wodzą nowego trenera


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj