Hackathon dla Miast z udziałem Stargardu

0

Od sześciu miesięcy w Stargardzie z powodzeniem działa platforma www.kupujlokalnie.stargard.pl. Miasto uruchomiło ją, żeby wesprzeć lokalne firmy, ale też mieszkańców, którzy są w nich zatrudnieni. Klienci na wyciągnięcie ręki mają ofertę stargardzkiej gastronomii oraz m.in. sklepów spożywczych czy kwiaciarni – zarówno z dowozem, jak i odbiorem własnym. Teraz grupa programistów zajmie się naszą platformą w ramach tzw. hackathonu.

Hackathon dla Miast to wydarzenie zorganizowane przez Polski Fundusz Rozwoju, GovTech Polska i Związek Miast Polskich. W ramach akcji najlepsi programiści z całego kraju opracują innowacyjne rozwiązania gotowe do przetestowania również w Stargardzie.

To wyróżnienie dla naszego miasta, które zostało wybrane spośród 30 zgłoszeń i znalazło się w ścisłej czwórce. Na naszym przykładzie informatycy zajmą się generatorem lokalnego biznesu, czyli naszą platformą umożliwiającą świadczenie usług i sprzedaż produktów online przez lokalnych mikroprzedsiębiorców.

W konkursie bierze udział jeszcze Chełm (bezpieczna segregacja odpadów), Świdnik (analiza ruchu miejskiego w celu pozyskania danych do rozwoju infrastruktury publicznej) i Zduńska Wola (narzędzie pomagające w wyborze najbardziej opłacalnego źródła ciepła przez gospodarstwa domowe).

Programiści będą pracować przez 48 godzin. Zaczną 20 listopada. Po 2 dniach dowiemy się, jak poradzili sobie z wyzwaniem dla Stargardu.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułModernizacja pływalni – sukcesywnie do przodu
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Zwycięska passa trwa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj