Zadbajmy o czyste powietrze

0

W Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 działa już Punkt Konsultacyjno-Informacyjny do programu Czyste Powietrze. To pomoc dla mieszkańców Stargardu, którzy chcą dostać dofinansowanie m.in. na wymianę starych pieców na paliwo stałe, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, a także ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi. W punkcie dowiedzą się, jak wypełnić i złożyć wniosek na miejscu – wystarczy zabrać ze sobą wymagane dokumenty.

Aby uzyskać pomoc, trzeba wcześniej umówić się na spotkanie. Najlepiej zrobić to telefonicznie – 91 578 48 81. Na miejscu kompetentne osoby doradzą, pokierują i pokażą, jak wypełnić wniosek o dotację. Żeby szybko załatwić sprawę, należy mieć przy sobie dokumenty, które ułatwią formalności. Ich wykaz – zarówno przy podstawowym, jak i podwyższonym poziomie dofinansowania – można znaleźć w pliku tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/porozmawiajmy-o-powietrzu.

Gdyby pojawiły się wątpliwości, przed przyjściem na spotkanie warto dopytać o szczegóły telefonicznie.

W ramach programu Czyste Powietrze można dostać pieniądze na wymianę starych pieców na paliwo stałe na bardziej ekologiczne urządzenia, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną, a także ocieplenie budynków oraz wymianę okien i drzwi. Dofinansowanie jest przyznawane zarówno na projekty zakończone, jak i te w trakcie realizacji, a nawet nierozpoczęte.

W programie może wziąć udział osoba fizyczna – właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego lub lokalu wydzielonego w takim budynku. Wysokość dofinansowania zależy od zarobków. Jest też szansa na pieniądze dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej. To opcja dla osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami lokali w budynkach liczących od 3 do 20 mieszkań. Więcej informacji o programie Czyste Powietrze można znaleźć tutaj.

(r)

Poprzedni artykuł70 lat MDK. Rozwijają talenty, poszerzają horyzonty
Następny artykułCamerata Stargard w hołdzie prof. Markowi Jasińskiemu i Stanisławowi Sadłowskiemu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj