Konsultowali projekty dróg na starówce

0

Nowa nawierzchnia jezdni i chodników, dodatkowa zieleń, miejsca postojowe i ścieżka rowerowa – miasto szykuje się do przebudowy fragmentu ul. Bolesława Chrobrego oraz ulic: Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. Remonty zwiększą komfort i bezpieczeństwo stargardzian, ale też wpłyną na poprawę estetyki starówki.

Okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu z projektantem, który przedstawił szczegóły tego dużego projektu. O modernizacji porozmawiali również z prezydentem Rafałem Zającem.

– Regularnie inwestujemy w remonty na Starym Mieście. Przed nami kolejne wyzwanie. To przede wszystkim większa wygoda w poruszaniu się, ale też szansa na odtworzenie historycznego charakteru ulic. Cały czas staramy się o dofinansowanie, które pozwoli zrealizować tę oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Stworzenie kompletnego projektu i pełnej dokumentacji pozwoli nam na dalsze działania, które przybliżą przebudowę – mówi prezydent Rafał Zając i podkreśla, że spotkania z mieszkańcami na etapie projektowania inwestycji są bardzo cenne, bo jest jeszcze czas, żeby uwzględnić ich sugestie i uwagi przed rozpoczęciem robót budowlanych.

W ramach inwestycji cztery ulice na Starym Mieście – Bolesława Chrobrego, Kuśnierzy, Szewska i Włosiennicza – otrzymają nowe nawierzchnie zarówno na jezdni, jak i na chodnikach. Całość uzupełnią nasadzenia wysokiej i niskiej zieleni oraz odpowiednie oświetlenie i miejsca postojowe dla aut. W planach jest także budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Chrobrego. Na tej drodze pojawią się też wyniesione skrzyżowania wraz z przejściami dla pieszych. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się już w wielu miejscach, np. na ul. H. Wieniawskiego.

Podczas spotkania mieszkańcy zobaczyli propozycje projektantów. Uwagi, które zgłaszali, dotyczyły m.in. wprowadzenia strefy zamieszkania, lokalizacji miejsc parkingowych i przejść dla pieszych. Jednym z tematów była również projektowana nawierzchnia na wyremontowanych ulicach. Stargardzianie interesowali się też planowaną przebudową zatok autobusowych.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułBłękitni. W pucharze wygrana, w lidze porażka
Następny artykułPowstaje taki tor, gdzie jazda na rowerze nie wymaga pedałowania


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj