Cztery koncepcje parku na Pyrzyckim skonsultowane przez stargardzian. Wiosną ostateczny projekt

1

Drugie konsultacje pomysłów na park miały zdecydowanie większą publiczność w SP nr 6, niż pierwsze. Ale też dlatego, że studenci pod okiem swych wykładowców przygotowali już dopracowane, ze szczegółami, wizualizacje przyszłego parku.

Tak, jak poprzednio, nad projektami pracowały cztery zespoły studentów. Każda z grup przygotowała inną koncepcję parku na os. Pyrzyckim. Plansze z nimi były uważnie oglądane przez mieszkańców. Nie brakowało pytań do autorów, którzy chętnie opowiadali o swoich zwizualizowanych pomysłach.

– Bardzo się cieszę, że tak licznie uczestniczycie Państwo w tych konsultacjach, że jesteście tak żywo zainteresowani tymi projektami – mówił prezydent Rafał Zając. – Wszyscy chcemy, żeby Stargard był jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców, w tym dla osiedla Pyrzyckiego. Szykujemy się do realizacji idei wprowadzenia  z powrotem zieleni do miasta. Ona uciekła nam, na przykład z pasów drogowych. Trzeba ją przywrócić. Jestem przekonany, że ten park będzie naprawdę chętnie odwiedzany.

Rafał Zając podziękował studentom i kadrze ZUT za ich pracę. Jego zdaniem, każda z zaprezentowanych propozycji jest interesująca. I każda daje asumpt do dyskusji.

Propozycje te zostały pokazane na ekranie i omówione przez ich autorów. Niektóre elementy były wspólne, np. strefa wody, ścieżki sensoryczne, pagórki – miejsca do wypoczynku, łąki kwietne, domki dla owadów, obiekt gastronomiczny. W jednym z projektów, strefy roślin lokalizowane były obok siebie, w jednej części parku, aby ulżyć alergikom. Dużą wagę przywiązywano do przyszłych nasadzeń – rodzimych roślin, ale nie tylko. Pamiętano o osobach, które cenią sobie aktywność, m.in. biegaczach, rowerzystach, rolkarzach.

Na podstawie pomysłów studentów przygotowany zostanie przez wykładowców ZUT kompletny, ostateczny projekt nowego parku na os. Pyrzyckim. Poznamy go najprawdopodobniej wiosną 2023 r. Kolejny etap to opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wtedy przyjdzie czas na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułZwierzęta bezpiecznie przechodzą przez linię Poznań – Szczecin
Następny artykuł„Tak dla in vitro”. Ruszyła zbiórka podpisów  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. A dlaczego nie zajmiecie się Parkiem 3 Maja – centrum miasta a tak zaniedbane – zrobiona jedna alejka i pare brudnych ławek , i tyle. Jak Wam nie wstyd nazywać tak zaniedbane miejsce parkiem ? !! Brak ciekawych klombów, porządnych alejek i miejsc dla dzieci, ( które wołają o pomstę do nieba.). Brak dbałości o miejsca do siedzenia itp. W ogóle to byłoby pięknie z fontanną.
    Należy pomyśleć!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj