Ferie zimowe w Stargardzie 2023. Jest w czym wybierać

0

Zimą młodzi ludzie zawsze z niecierpliwością czekają na 2 tygodnie wolne od zajęć w szkołach. Przerwa w nauce nie oznacza przerwy od ciekawych aktywności. W Stargardzie od 13 lutego – do 26 lutego br. będzie się wiele działo. Niektórzy odliczają dni do pierwszych zabaw na półkoloniach, a niezdecydowani mają jeszcze do wyboru sporo innych propozycji.

Książnica Stargardzka zaprasza do Piwnicy TPS (Ratusz, wejście od strony kolegiaty). Od wtorku (14.02.) do piątku (17.02.) od 10:00 do 14:00 odbywać się tam będą tematyczne zajęcia literacko-plastyczne. Na miejscu młodzi ludzie zagrają także w gry planszowe oraz karciane. W zabawach mogą wziąć udział dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wstęp jest bezpłatny, nie trzeba też wcześniej się zapisywać. Z kolei 11 i 25.02. (soboty) filia KS na os. Lotnisko (ul. T. Tańskiego 6/9) zaprasza najmłodszych na spotkanie z planszówkami.

Coś ciekawego jak zwykle przygotowało również Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Pierwsza propozycja to „Chemiczne fanaberie na zimowe ferie”: ciekawostki ze świata nauki, mnóstwo dobrej zabawy i aktywności – również na świeżym powietrzu. Oby spadł śnieg i udało się ulepić najprawdziwszego bałwana. Zajęcia zaplanowano na poniedziałek i piątek (13 i 17.02.) o 11:00 w Bastei (Park Piastowski). Druga propozycja muzealników to „Gliniane spotkania”. Tych zajęć nikomu nie trzeba reklamować. Jeśli ktoś jeszcze nie próbował swoich sił w lepieniu naczyń z gliny, koniecznie musi wpaść do muzeum i stworzyć coś własnoręcznie. Kiedy? We wtorki i środy (14, 15, 21 i 22.02.) o 11:00 w budynku MAH na Rynku Staromiejskim. Z kolei w czwartki (16 i 23.02.) zaplanowano coś dla miłośników zdrowej rywalizacji. O 11:00 w Bastei rozpoczną się aktywne zabawy dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu. Kendama, burzenie wieży przeciwnika, tropienie pstrągów – brzmi ciekawie? Wszystko do odkrycia już niedługo w MAH. Zajęcia w muzeum są odpowiednie dla dzieci od 6 lat. Bilety można kupić bezpośrednio przed warsztatami w kasie. Jedna wejściówka dla jednej osoby kosztuje 10 zł, a posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą mniej – tylko 7 zł/os.

Jeśli kino i teatr, to koniecznie w Stargardzkim Centrum Kultury. Tylko 15 zł kosztuje wejściówka na niezwykłe spektakle, połączone z muzyczną albo plastyczną zabawą dla wszystkich uczestników. Teatr Głowa Mała zaprasza najmłodszych stargardzian (od 1 do 7 lat) wraz z opiekunami na zajęcia we wtorki (14 i 21.02.) o 10:00. Bilety można kupować w kasie kina SCK i online. Przez całe ferie obowiązuje także specjalny repertuar w kinie. Wszystkie propozycje można sprawdzić w internecie – wystarczy kliknąć tutaj.

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY przygotowało zajęcia grupowe dla dzieci w wieku od 6 lat: zwiedzanie z warsztatami – z wydrukiem 3D, warsztaty Lego albo klasyczne zwiedzanie z edukatorem. To propozycja na poniedziałki, środy, czwartki i piątki (13-24.02.). Zapisy i szczegółowe informacje pod nr. tel. 512 281 857. Ceny biletów zaczynają się już od 10 zł. Ciekawie będzie też we wtorki (14 i 21.02.). O 8:00 rozpoczną się całodniowe zajęcia dla gości indywidualnych w wieku od 7 lat. Zabawy z poczęstunkiem potrwają do 15:30. Codziennie można też odwiedzić FILARY np. w towarzystwie rodziców albo dziadków. Zwiedzanie indywidualne w tygodniu zaplanowano na 16:00 i 17:00, a w weekendy od 10:00 do 16:00 (wejście co godzinę).

Także miejskie podstawówki organizują zajęcia w ferie. Dużo będzie się działo na półkoloniach w SP nr 1 i SP nr 2. Aktywne zabawy przy muzyce, warsztaty plastyczne, rękodzieło, wizyty w MAH i w kinie – to tylko niektóre punkty bogatych programów. W SP nr 5 zaplanowano Zimowe Ferie ze Spójnią. Aktywnie będzie też w SP nr 11. Tam młodzi ludzie wezmą udział w półkoloniach, a klasy mistrzostwa sportowego także poćwiczą ze Spójnią.

W naszym mieście wiele ciekawego dzieje się we wszystkich dzielnicach. Na os. Lotnisko zimowy wypoczynek od lat organizuje Stowarzyszenie Potrzebny Dom. Przed młodymi ludźmi mnóstwo aktywności w całym Stargardzie i okolicach – wycieczki, warsztaty i spacery. Półkolonie z Potrzebnym Domem to zawsze okazja do świetnej zabawy. Zajęcia są bezpłatne. Dofinansowujemy je z budżetu miasta.

Ci, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, na pewno będą się świetnie bawić w AquaStar. Półkolonie organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji to nie tylko zabawy na basenie, ale też m.in. zajęcia jogi, saunowanie i seanse filmowe w kinie, a to wszystko pod okiem doświadczonych opiekunów.

Kreatywne ferie czekają też uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. Warsztaty artystyczne, wycieczki, nauka pierwszej pomocy i spotkanie z dietetykiem – to tylko niektóre z licznych atrakcji.

(r)

fot. FB/SCN FILARY

Poprzedni artykułObwodnica północna. Odcinek od Składowej do Orzeszkowej już przejezdny
Następny artykułZmarł Andrzej Korzeb. Prezydent: Siłę i determinację łączył z empatią


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj