Badanie wzroku uczniów w ramach kampanii #MojaSzkołaZdrowaSzkoła

0

Trwa wojewódzka kampania pn. #MojaSzkołaZdrowaSzkoła. Dlatego też, Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa zachodniopomorskiego we współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie sprawdzają wzrok uczniom wybranych szkół na terenie Zachodniopomorskiego.    

Akcja zainaugurowana została w październiku 2022 r. W jej ramach prowadzone są badania narządu wzroku uczniów klas III i IV szkół podstawowych w 40 szkołach województwa zachodniopomorskiego.

Na początku roku szkolnego 2022/2023 zważono tornistry uczniów szkół podstawowych oraz sprawdzono ergonomię mebli szkolnych, tj. stolików oraz krzeseł. Następnie wykonany został pomiar natężenia oświetlenia i efektywności doświetlenia stanowisk pracy ucznia. Kolejnym etapem jest zbadanie narządu wzroku uczniów.

Często wskazuje się na to, że długi czas korzystania z urządzeń mobilnych przez dzieci, a także ekspozycja ekranowa ucznia podczas nauczania zdalnego w czasie pandemii, mogły przyczynić się do rozwoju zaburzenia widzenia oraz powstania tzw. krótkowzroczności.

Dlatego, po wcześniejszych pomiarach oświetlenia w danej szkole, 30 marca br. będzie wykonywane badanie wzroku przez studentów PUM w Szczecinie oraz przedstawicieli Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie. Akcja prowadzona będzie w Szkole Podstawowej w Dolicach przy ul. Ogrodowej 46. Badania rozpoczną się o godz. 9.00.

Dalsze badania uczniów odbędą się w pozostałych placówkach szkolnych naszego województwa, w których Państwowa Inspekcja Sanitarna dokonywała wcześniej pomiaru oświetlenia.

Wyniki akcji z podsumowaniem wojewódzkiej kampanii #MojaSzkołaZdrowaSzkoła przedstawione zostaną na konferencjach w maju 2023 r.

(r)

fot. – źródło: www.gov.pl

Poprzedni artykuł„Spotkania w przyrynkowej kamienicy”. Katastrofy jądrowe
Następny artykuł21. OFP „Dozwolone do lat 19” pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i Tadeusza Seiberta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj