MOPS. W 2022 roku z pomocy społecznej skorzystało 2256 stargardzian

0

Każdego roku radni Rady Miejskiej zapoznają się z raportem zawierającym m.in. szczegółową charakterystykę potrzeb stargardzian i możliwości ich zaspokajania przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ubiegłym roku w naszym MOPS pracowało 151 osób. Kadra placówki jest wykwalifikowana – ośrodek zatrudnia m.in. specjalistów pracy socjalnej, asystentów rodziny, psychologów, terapeutów i prawników. Wszystko po to, żeby zaoferować pomoc dostosowaną do konkretnych potrzeb.

MOPS udzielał świadczeń pieniężnych, ale to tylko jedna z wielu form wsparcia. Potrzebujący stargardzianie korzystali np. z pomocy asystentów osób z niepełnosprawnościami, opieki wytchnieniowej, pobytu w Domu Pomocy Społecznej, specjalistycznego poradnictwa i usług opiekuńczych.

W 2022 r. z pomocy społecznej skorzystało 2256 mieszkańców naszego miasta. W porównaniu z 2021 r. o prawie 70 zmalała liczba rodzin, którym MOPS udzielał wsparcia. Pomoc potrzebna była przede wszystkim z powodu długotrwałej lub ciężkiej choroby, ubóstwa i niepełnosprawności. MOPS dba o ludzi w różnym wieku. Konkretne wsparcie trafia do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Zwycięstwo przybliżające do fazy play-off
Następny artykułZasłużony dla turystyki – Andrzej Kaczyński: Chodźmy na spacer, na rajd, działajmy, przeżyjmy coś razem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj