Błękitni Stargard. Zmarnowane okazje zemściły się

0

Na własnej murawie Błękitni w tym sezonie wyglądają blado. W sobotę była okazja, aby to zmienić, ale się nie udało. Przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 1:3.

Błękitni Stargard – Polonia Środa Wielkopolska 1:3 (0:1)

Bramki: 90. min. Aftyka – 14. min. Wujec, 81. min. Stangel, 88. min. Kluczyński

Błękitni: Wasztyl – Liśkiewicz, Wawszczyk, Kowalik (89. min. Sawczak), Nowicki, Kamiński, Ignasiak (82. min. Kliś), Aftyka, Kwiatkowski (82. min. Jakubowski), Marczak, Niedojad (89. min. Jarzębiński)

Polonia: Frąckowiak – Walczak, Wujec (58. min. Milachowski), Buczma, Giełda (68. min. Drame), Siedlecki (58. min. Kluczyński), Skrobosiński, Stangel, Budych, Durueke (74. min. Łasocha), Bałdyga (68. min. Wódecki)

Aż trudno uwierzyć, że Błękitni tego spotkania nie dość, że nie wygrali, to jeszcze doznali wyraźnej wynikowo porażki.

Z pierwszym gwizdkiem sędziego głównego zarysowała się bowiem wyraźna przewaga gospodarzy, którzy między 11., a 12. minutą stworzyli dwie wyśmienite okazje bramkowe.

Najpierw Grzegorz Aftyka spróbował zaskoczyć silnym strzałem z lewej strony boiska stojącego między słupkami Przemysława Frąckowiaka, ale ten stał w dobrym miejscu i wybronił strzał.

Po chwili jeszcze lepszą okazję zmarnował Michał Marczak, który otrzymał podanie od Adriana Kwiatkowskiego, gdy golkipera Polonii nie było na linii bramkowej. Niestety piłkę z niej wybił inny piłkarz Polonii.

Kiedy wydawało się, że gol dla Błękitnych wisi w powietrzu, niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście.

W 14. minucie, po rzucie rożnym w polu karnym stargardzkiej drużyny zakotłowało się, do bezpańskiej piłki dołożył nogę Piotr Wujec, a ta wylądowała w siatce.

Podopieczni Jarosława Piskorza mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale Damian Niedojad trafił w boczną siatkę.

W kolejnych minutach miejscowi stworzyli kolejne okazje do odrobienia strat.

Najpierw, po dograniu Oliwera Kowalika, w polu karnym Polonii machnął się Damian Niedojad.

Później strzał Grzegorza Aftyki wybronił Przemysław Frąckowiak, a następnie Adrian Kwiatkowski uderzył nad poprzeczką.

Po zmianie stron przewaga w posiadaniu piłki nadal była po stronie Błękitnych, ale to goście wypracowali lepsze sytuacje.

W 62. minucie stargardzkiej defensywie uciekł Klaudiusz Milachowski, jednak przy próbie lobowania wychodzącego Jakuba Wasztyla pomylił się o centymetry.

W 70. minucie z kolei przestrzelił Chinedu Klevin Durueke.

Bramka dla Polonii w końcu jednak wpadła. W 81. minucie, strzałem sprzed pola karnego, stargardzkiego golkipera pokonał bowiem Mikołaj Stangel.

Ostatecznych nadziei Błękitnych na pozytywny wynik pozbawił w 88. minucie Aleksander Kluczyński, zdobywając trzecią bramkę dla swojej drużyny.

Podopiecznych Jarosława Piskorza stać było jedynie na gola honorowego, którego w doliczonym czasie gry strzelił Grzegorz Aftyka.

W najbliższą sobotę stargardzki zespół czekają wyjazdowe derby regionu ze Świtem Szczecin.