Popracują dla miasta

0

Ponad 200 skazanych znajdzie w przyszłym roku bezpłatne zatrudnienie w miejskich spółkach, szkołach podstawowych i przedszkolach. W ramach odbywania kary zajmą się m.in. utrzymywaniem porządku i drobnymi naprawami. Rekordziści mają do przepracowania nawet rok.

W 2024 r. najwięcej osób zostanie zatrudnionych w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Nawet 100 skazanych będzie tam wykonywać prace porządkowe przez 4 tys. godzin. Z takiej formy pomocy skorzysta również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. W MPK 40 osób przez cały rok przepracuje w sumie 19,2 tys. godzin. Skazani wykonają swoje obowiązki również m.in. w Stargardzkim Centrum Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach oraz w Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. To jedna z form resocjalizacji, a także realna korzyść dla miasta.

Takie zadania najczęściej wykonują osoby, wobec których zasądzono tzw. karę ograniczenia wolności. W zależności od wyroku mają do odpracowania od 20 do 40 godzin w miesiącu.

W Stargardzie zatrudniani są również osadzeni, czyli ci, którzy odbywają karę więzienia. W przyszłym roku 5 osób z Oddziału Zewnętrznego w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie wykona prace społecznie użyteczne w kilku szkołach i przedszkolach, a także w Młodzieżowym Domu Kultury i w kolegiacie.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPosiłki dla potrzebujących zapewnione
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. W lidze gorzej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj