Posiłki dla potrzebujących zapewnione

0

1100 stargardzian skorzystało tylko w ubiegłym roku ze wsparcia w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Taka pomoc funkcjonuje u nas już od 2019 r. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie przyjęty został program na lata 2024-2028. To konkretne wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Uczniowie otrzymują ciepłe obiady w swoich szkołach. Pozostali uczestnicy programu dostają produkty spożywcze, pieniądze na zakup jedzenia lub gotowe posiłki w jadłodajni Centrum Socjalnego Caritas.

„Posiłek w szkole i w domu” ma za zadanie ograniczyć liczbę niedożywionych dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. To również pomoc dla dorosłych – seniorów, osób samotnych i z niepełnosprawnościami.

W Stargardzie program ten realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jest to program rządowy, ale też wspierany z budżetu miasta. W sumie przez cały 2023 r. pójdzie na ten cel 750 tys. zł, z czego 600 tys. zł to dofinansowanie, a 150 tys. – środki własne miasta.

(r)

grafika: gov.pl

Poprzedni artykułZłamał cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. W końcu wpadł
Następny artykułPopracują dla miasta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj