Forte-Piano w O.Medze. Koncert inauguracyjny

0

Czy Państwo wiedzą, że w naszej ińskiej O.Medze pojawił się fortepian? To piękna, lakierowana na czarno, zabytkowa perełka, którą chcemy Państwu koniecznie przedstawić!

W czasie koncertu inauguracyjnego w piątek, 16 lutego o godz. 18.00 zagra niezwykły duet fortepianowo-saksofonowy. To dwóch bardzo zdolnych chłopaków z naszego lokalnego podwórka – Patryk Matwiejczuk i Krzysztof Kuśmierek.

Patryk to też mistrz wysublimowanego dowcipu, o czym może pozwoli nam się przekonać. Krzyśka poznacie po kolorowej stylówce, która jest już jego znakiem rozpoznawczym.

Ale to nie wszystko…

W czasie koncertu chcemy obudzić i uruchomić wszystkie Państwa zmysły. Dlatego prosimy: szykujcie się na zaskakujące doznania sensualne. Zdradzimy tylko, że część koncertu odbędzie się w zupełnej ciemności… Tak, to będzie pierwszy koncert w ciemności w naszym regionie! Resztę niespodzianek pozostawimy za kotarą niedopowiedzenia…

Na koncert wstęp wolny, ale będziemy zbierać dowolne datki do naszej puszki – skarbonki.

Wydarzenie odbędzie się w Galerii O.Mega, ul. Bohaterów Warszawy 4, Ińsko.

A teraz więcej informacji o naszych artystach:

Patryk Matwiejczuk

Ukończył Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie fortepianu klasycznego, a także Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego. W muzyce ceni sobie najbardziej wszechstronność, elastyczność, a także zdolność poszczególnych muzyków do wzajemnej interakcji, jak też wspólne zaangażowanie w wyrażanie – poprzez dźwięki – wsparcia dla osób poszukujących w nich pokrzepienia. Brzmienie instrumentu, a także ciągłe poszerzanie dostępnych środków wykonawczych to czynniki nieustannie frapujące go w pracy nad swoim muzycznym jestestwem. Wielbiciel dialogu ponad podziałami, również tego muzycznego, klasyk z korzeni, z serca „zmieniacz świata na lepszy” – język muzycznej wypowiedzi dostosowuje do potrzeb, nie odwrotnie. Wielbiciel różnorodności w zakresie zespołów, w których występuje. Laureat nagrody specjalnej na konkursie Jazz nad Odrą oraz nagrody indywidualnej na Krokus Jazz Festiwal, choć… za konkursami nie przepada.

Prawykonywał napisany specjalnie dla niego przez Mateusza Czarnowskiego koncert na fortepian i orkiestrę (3 września 2021 roku), a także, w kwietniu 2022 roku, wydał album zespołowy wraz z kwintetem Unleashed Cooperation – „8years”.

Krzysztof Kuśmierek

Saksofonista i kompozytor. Jest absolwentem poznańskiego zespołu szkół muzycznych im. Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności kształcił pod okiem wielu znanych pedagogów, takich jak: Maciej Kociński, Steve Coleman, Maciej Obara, Tom Arthus, Dominik Wania, Piero Bittolo Bon czy Barendt Middelhoff. Na co dzień działa głównie we własnych i współtworzonych projektach o różnych stylistykach. Zaliczają się do nich między innymi zespoły: Anomalia, Panoptikum, Julia Rover oraz przede wszystkim autorski kwintet jazzowy Unleashed Cooperation. W trakcie swojej muzycznej drogi miał przyjemność współpracować i występować na jednej scenie z wieloma znanymi nazwiskami muzyki polskiej i zagranicznej, takimi jak: Gregory Porter, Jacob Colier, Kuba Badach, Kayah, Achielle Succhi, Justyna Steczkowska, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Cugowski i Janusz Radek. W swoim języku stawia nacisk na nieskrępowanie muzycznej ekspresji oraz mnogość środków wyrazu.

Krzysztof jest laureatem wielu znaczących konkursów: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Novum Jazz Festival oraz wielokrotnym stypendystą: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Poznań oraz Miasta Stargard.

(r) – źródło: FB O.Mega

Poprzedni artykułGrali dla Samuela. Wygrali dla niego niemal 15 tysięcy złotych
Następny artykułZUW czeka na zdjęcia w ramach akcji #kocham_zachodniopomorskie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj