,,… nawet z narażeniem życia’’- stargardzki policjant z medalem podkom. Andrzeja Struja

0

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński odznaczył 58 funkcjonariuszy medalem im. Andrzeja Struja. Wśród nich był stargardzki policjant sierż. Szymon Pietrzak (fot. – pierwszy z prawej), który przed przyjazdem odpowiednich służb wraz z sierż. szt. Radosławem Rękojarskim pomógł w ewakuacji osób znajdujących się w budynku mieszkalnym zagrożonym pożarem.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w kwietniu 2023 roku. Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o pożarze, do którego doszło w budynku mieszkalnym, w podstargardzkiej miejscowości.

W mieszkaniach mieli znajdować się lokatorzy, którzy z uwagi na silne zadymienie całej klatki schodowej nie mogli opuścić swoich lokali. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały wszystkie służby, ale jako pierwsi dotarli tam policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, tj. st. sierż. Radosław Rękojarski i sierż. Szymon Pietrzak.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, widząc gęsty dym wydobywający się z budynku, pomimo realnego zagrożenia bez chwili zastanowienia wbiegli do zadymionej klatki schodowej. Zadymienie było tak silne, że ograniczało widoczność do około pół metra. Okazało się, że w mieszkaniach znajdują się osoby, w tym małe dzieci, które nie mogą opuścić lokali. Policjanci udzielili im natychmiastowej pomocy i pomogli wyjść z zagrożonego miejsca. Na miejsce przybyli strażacy, którzy – po odnalezieniu źródła pożaru – rozpoczęli akcję gaśniczą oraz przeprowadzili oddymianie budynku.

Dzięki sprawnym działaniom policjantów żadna z ewakuowanych osób nie ucierpiała.

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja wręczany jest tym funkcjonariuszom, którzy poza służbą podejmują działania w ochronie życia, zdrowia i mienia obywateli, oraz tym, którzy w trakcie służby ratują ludzkie życie, narażając własne.

(r)

Poprzedni artykułUpamiętniliśmy Grzegorza Konopczyńskiego w najlepszy sposób – muzycznie
Następny artykułPrzejechali 700 km, by uratować szczeniaka. Udało się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj