37. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w ZSBT

0

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 30 uczniów ze wszystkich szkół budowlanych w okręgu.

Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego ze Szczecina, Zespół Szkół Technicznych ze Szczecinka oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu (fot. 6). Organizatorem tej olimpiady jest Politechnika Warszawska.

Uczestnicy OWiUB to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego, wyłonieni po eliminacjach szkolnych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku. Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie rozwijają zainteresowanie budownictwem, pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi oraz są zachęcani do rozwijania swoich uzdolnień.

Trzech najwyżej uplasowanych uczniów będzie reprezentować okręg szczeciński na etapie centralnym, który skupia najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy będą walczyć o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych reprezentowali uczniowie: Nikola Matuła, Nikola Wojewoda, Jakub Pielichowski, Łucja Baryłka, Małgorzata Malko, Julia Wilmańska i Mateusz Śniadecki. Opiekunem młodzieży ze stargardzkiej „budowlanki” był Zbigniew Kanarek.

Upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów, ufundowane przez sponsorów, wręczyli: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych – Magdalena Wojtaszak-Kasza, Dorota Pogorzelska z firmy  Eco Ready Bath oraz Grzegorz Trzeszczoń z firmy Pruszyński-Nowicki Spółka z o.o. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili również pani Jolanta Smagalska z Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie Bronisław Stefanowicz.

(r), fot. – źródło: ZSBT

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Ustrzelili Sokoła po raz drugi
Następny artykułChciał przechytrzyć policjantów, ukrywając się w szafie. Był poszukiwany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj