Maria i Jakub – medaliści w grapplingu. Bez ciosów, tylko odpowiedni chwyt

0

Dla wielu osób grappling może brzmieć tajemniczo, ale warto lepiej poznać tę dyscyplinę sportu, a przede wszystkim – mistrzów ze Stargardu. Maria Barna i Jakub Barden wrócili z zawodów w Brukseli jako najlepsi w swoich kategoriach. Nasi zawodnicy są również medalistami ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Marysia i Jakub spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem, od którego przyjęli upominki, gratulacje i życzenia dalszych udanych startów w przyszłości. Sportowcy na co dzień trenują w klubie Valiant/United Kings Jiu-Jitsu.

Na początku marca Marysia i Jakub wzięli udział w zawodach w NAGA w Brukseli. Nort American Grappling Association (NAGA) to największa organizacja zrzeszająca grapplerów, czyli sportowców walczących wyłącznie za pomocą chwytów. W grapplingu niedozwolone są jakiekolwiek ciosy. Zawodnik ma za zadanie wykonać na przeciwniku odpowiedni chwyt, a następnie wykonać przerzut, obalenie lub duszenie. Z zawodów w Brukseli Marysia przywiozła aż 2 złote medale, a Jakub – 1. Świetnie zaprezentowali się także pozostali członkowie klubu Valiant/United Kings Jiu-Jitsu, zdobywając drużynowe mistrzostwo.

Marysia i Jakub cieszą się z ostatnich zwycięstw, ale przed nimi już stoją kolejne wyzwania. Młodzi zawodnicy zostali powołani do kadry narodowej przez Polski Związek Grapplingu. Stargardzianom będziemy mogli kibicować podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Azerbejdżanie.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBył poszukiwany przez sąd, miał przy sobie narkotyki
Następny artykułOrkiestra Camerata Stargard. Był wspaniały koncert, będzie płyta  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj